Ioan Andone: „Vrem 6 puncte in urmatoarele doua meciuri”

Stiri Dinamo

Scris de:

Ioan Andone a fost prezent la conferinta de prezentare a lui Mutu si a prefatat duelul cu CSU, a anuntat ce indisponibilitati are si ce obiectiv are pentru urmatoarele doua meciuri. 

Ma bucur ca a acceptat sa vina in echipa noastra, sunt convins ca vom face un salt, relatiile ce le are in fotbalul international, ne va ajuta sa crestem. Pe parcurs il veti cunoaste asa cum este el real. Ma bucur ca a acceptat ideea asta, sa vina presedinte.

Avem probleme de lot, lipseste Palic din cauza rosului, astazi a ajuns May din Africa de Sud. Nu am accidentari, stim ca va fi un derby frumos, intalnim o echipa buna, cu un joc solid, in special ultimul meci. mergem sa castigam, mergem sa jucam fotbal. Sper sa ramana fotbal, 11 la 11.

Nu ne mai intereseaza, prea s-a discutat numai de arbitrii, e mai important sa discutam de lucrurile pozitive sau negative, tactice, sa discutam de fotbal. Asta e meseria, o sa fie oameni din club care vor discuta de arbitraje. Iti pierzi cam 10-15% din concentrare daca discutii de arbitrii, nu e o scuza ca Rotariu a ratat unu la unu cu portaru. Sunt convins ca la Turnu Severin meciul va fi unul frumos.

Nu va fi o problema, terenul e foarte bun.

May: Nu a venit decat astazi dimineata, depinde foarte mult, cum se va simti, a jucat titular la nationala, pana luni poate sa isi revina. E un jucator de care Dinamo are nevoie.

Nemec si Gnohere: Greu sa joace amandoi impreuna momentan, putem transforma in 4-4-2 pe viitor, dar maine nu schimb, e chestie de antrenament.

loading...

Lasă un răspuns