AcasăEditorialInteres uriaș pentru meciul cu Șelimbăr! Fanii dinamoviști așteptați în număr foarte...

Interes uriaș pentru meciul cu Șelimbăr! Fanii dinamoviști așteptați în număr foarte mare

Fanii dinamovisti iau cu asalt meciul cu Selimbar de sambata, de la Sibiu.

Un meci cat o finala pentru play-off, o partida in care Dinamo cauta victoria. Dupa rezultatele inregistrate in prima runda din 2023, Dinamo este doar la mana ei si calificarea in play-off depinde doar de echipa lui Ovidiu Burca. Sase puncte in ultimele 2 meciuri oficiale si Dinamo este sigura de prezenta in faza a doua a competitiei, in care se decid echipele promovate.

La Sibiu s-au pus deja in vanzare biletele online pentru partida cu Selimbar si interesul pare unul urias pentru partida de sambata, de la ora 12:00. Un sector din peluza oaspetilor este aproape epuizat, incep sa se vanda bilete si in celelalt. Un sector la tribuna a doua este si el aproape sold-out. Pentru meci s-au pus in vanzare mai putine bilete, dar este clar ca va fi un stadion in alt si rosu!

A fost transmis si un mesaj din partea PCH referitor la meciul cu Selimbar:

,,Sâmbătă, peste 3000 de Câini la Sibiu! (despre bilete, la final)

Acum o săptămână, planurile noastre se bazau în jurul plății restanțelor și tot ce speram era să trăim. Să câștigăm încă un meci alături de echipa noastră erau un cadou care nu părea a mai fi garantat. Nici nu ne mai interesa că primul meci era programat luni la o oră la care, mulți dintre noi, încă ne justificam salariile, mai mult sau mai puțin. Am fi găsit orice scuză sau, în ultimă instanță, am fi plecat de la birou neanunțați doar pentru a ne vedea echipa.

Lucrurile s-au schimbat la 180 de grade. Viitorul nostru nu doar că s-a luminat, dar toate speranțele s-au retrezit în lumina reînvierii. În mai puțin de o săptămână, al nostru Dinamo rănit s-a ridicat din pat și a început să alerge cu un puls pe care l-am pierdut inclusiv mulți dintre noi care am crezut că 2023 va fi anul fatal. Vineri am desfăcut primele beri după ce am revăzut Dinamo pe mâini noi, capabile să ne redea motivația de a spera și am continuat până luni când băieții din teren au făcut scorul Ligii 2, arătând că Dinamo este mai aproape de play-off ca niciodată.

Din experiență, știm că poți evita mahmureala doar dacă bem în continuare. Sâmbătă avem toate motivele să o facem.
Dinamo, care a renăscut, joacă în centrul țării la o oră la care până și soarele te servește cu o bere. Iar noi nu ne dăm la o parte. Nici de la cântat, nici de la băut. Suntem mai pregătiți ca niciodată să ne facem din nou vocea auzită în deplasare.
Până acum, peste 3000 de Câini și-au anunțat prezența la Sibiu pentru meciul de sâmbătă! Ardealul, Muntenia, Moldova, toate punctele cardinale aduc câinii în centrul țării pentru ceea ce poate fi meciul în care Dinamo renaște ca forță spirituală. Vom umple peluza și tribuna a 2-a și vom cânta de dimineață până seara, iar din Cibin va curge bere rece!

Nu există motive, nu există scuze, nu există nimic mai important ca Dinamo în sâmbăta ce vine. Așadar, Câine, prezența ta e obligatorie!
CU TOȚII LA SIBIU!

Bilete online – luați tot ce a mai ramas la peluza oaspeți (B1, B2, azi se pun și la B3) și la tribuna a 2-a (C1 și C2).
https://www.bilete.ro/…/csc-selimbar-dinamo-bucuresti…/

De asemenea, se pot cumpăra și fizic, sâmbătă, de la ora 8:30, direct de la stadionul din Sibiu”

EXCLUSIV: Veste excelentă pentru fani! Când se joacă meciul din ultima etapă

Dinamo a evoluat în primul meci oficial al anului pe stadionul ”Arcul de Triumf”.

Cea mai bună opțiune din București pentru fanii dinamoviști, un stadion cu o capacitate redusă, dar perfect în condițiile actuale. Luni seară au fost prezenți peste 4000 de fani, asta deși ora de disputare a fost una complicată, dar și ziua nu a fost ideală. O atmosferă extraordinară creată în PCH, unde a fost aproape sold-out, o atmosfera ca pe vremuri creată de fanii dinamoviști.

Acum ne pregătim de partida cu Șelimbăr de sâmbătă la Sibiu, unde sunt așteptați peste 2000 de câini. Vestea bună pentru fanii dinamoviști este că partida cu Poli Timișoara, din ultima etapă, va fi programată în week-end.

FRF organizează toate meciurile din runda finală a sezonului regulat în aceeași zi, la aceeași oră, duminică 13:00 mai exact. Dar din informațiile Radio Dinamo1948, meciul se va juca tot pe stadionul ,,Arcul de Triumf”, deși păreau șanse mai mici la un moment dat, s-a rezolvat și astfel vom reveni pe cochetul stadion de lângă mănăstirea Cașin.

Dacă vom avea parte de un rezultat bun cu Șelimbăr, avem toate șansele din lume să avem un public foarte numeros cu Timișoara, de ce nu, să fie chiar sold-out!

,,Arcul de Triumf este cochet, modern, suporterii sunt alături de noi, mi-ar face plăcere să evoluăm în continuare aici.” a transmis Ovidiu Burcă

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare