AcasăStiri DinamoIncredibil, dar adevarat: May Mahlangu aproape plecat de la Dinamo. Reactia lui...

Incredibil, dar adevarat: May Mahlangu aproape plecat de la Dinamo. Reactia lui Bratu

Desi toata lumea s-a concentrat pe posibilul transfer al lui Nistor la Fcsb, avem parte de o veste extrem de nefericita in aceasta dimineata. 

Cei de la Sport.ro afirma ca May Mahlangu s-a inteles in aceasta dimineata cu bulgarii de la Ludogoret si urmeaza sa se alature in cel mai scurt timp echipei unde mai evolueaza Cosmin Moti si Dragos Grigore. 

Mahlangu s-a inteles cu Ludogorets, si va ajunge chiar astazi in Bulgaria. Ludogorets, echipa romanilor Moti si Keseru, se bate pentru calificarea in grupele Europa League cu georgienii de la Torpedo Kutaisi.

Aceeasi sursa afirma ca  500.000 de euro e suma pe care Ludogorets i-o plateste lui Dinamo in schimbul lui May Mahlangu si mijlocasul va primi un salariu de 20.000 de euro in Bulgaria. Ieri seara am primit si noi informatii in acest sens, cum ca Mahlangu va pleca de la Dinamo in Bulgaria. Aceleasi surse afirma ca el ramane doar sa efectueze vizita medicala si sa semneze in orele urmatoare. Acum si cei de la Gazeta Sporturilor afirma acelasi lucru, ca May va semna cu Ludogorets.

Antrenorul echipei a fost contactat de Radio Dinamo1948 si a spus ca nu stie nimic de eventualitatea plecarii lui Mahlangu, el fiind la antrenament in aceasta dimineata. Asteptam o reactie oficiala din partea clubului referitor la plecarea lui Mahlangu. 

May Mahlangu mai are contract cu Dinamo pana in vara anului viitor, asadar in iarna poate semna cu orice echipa, iar Dinamo sa nu primeasca nimic in schimb. Dinamo i-a facut o oferta de prelungire a contractului saptamana trecuta, dar clubul nostru a plusat doar cu 1000 de euro la salariul deja existent. 

“Poate nu foarte multa lume stie. Era 2011 cand am castigat trei cupe intr-un singur an si am fost numit jucatorul anului in Suedia. Am jucat cu Henrik Larsson, un fotbalist care a evoluat pentru Barcelona, Manchester United, Celtic. El este o legenda in Suedia. El a fost acolo sa ma supravegheze, sa-mi spuna ce faceam bine, ce faceam gresit. Exista o sansa sa ma intorc candva in Suedia, in special cei din Helsingborgs iti vor spune ca sunt o legenda in Helsingborgs, pentru ca am reusit lucruri uimitoare acolo” , a declarat Mahlangu acum doua saptamani. Daca nu e Suedia, atunci e Bulgaria… 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare