AcasăEditorialIncertitudine în poartă

Incertitudine în poartă

Dinamo are multe semne de întrebare înainte de reluarea returului din play-off.

Dinamo are multe semne de întrebare înainte de reluarea returului din play-off.

Ultimele două rezultate înregistrate de echipa noastră au dinamitat atmosfera, mai ales că tot mai mulți suporteri cer ca locul lui Denis Oncescu în poartă să fie luat de mult mai pregătitul pentru acest nivel, Filip Dujmovic. Un portar care a oferit de fiecare dată siguranță în poartă, dar care a căzut victima regulii U19, odată cu accidentarea lui Antonio Bordusanu.

Mulți au crezut că odată cu înfrângerea cu Poli Iași, în care tânărul dinamovist nu a putut interveni la nicio minge importantă, locul în poartă va fi luat de Filip Dujmovic, dar nu este nimic sigur în această privință.

Acum a apărut și o informație în Digisport, conform căreia Alexandru Stoian ar fi cel în pole-position pentru a fi titular în poarta lui Dinamo. Un portar extrem de tânăr, fără niciun fel de experiență la prima echipă, în afară de antrenamente. Informația prezentată de Digisport nu a fost în niciun fel confirmată de sursele noastre, pare foarte greu de crezut că Stoian va deveni titular peste noapte , mai ales că este extrem de tânăr.

Sunt două variante, introducerea unui jucător U19 în teren, unul dintre gemenii Irimia cel mai probabil, ori Ovidiu Burcă să continue cu Denis Oncescu în poartă, dar vorbim de un goalkeeper care a primit 5 goluri în ultimele 2 meciuri, o parte din ele avându-le pe conștiință.

Nu va fi o decizie pe care o să aflăm înainte de fluierul de start, sperăm doar că Ovidiu Burcă să fie inspirat în alegerea formulei de start.

18 meciuri are Oncescu în tricoul lui Dinamo în acest sezon. 17 goluri a primit tânărul dinamovist

13 meciuare are Filip Dujmovic în tricoul lui Dinamo. 13 goluri a primit Filip

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare