AcasăStiri DinamoÎncă două transferuri oficiale anunțate de Dinamo!

Încă două transferuri oficiale anunțate de Dinamo!

Ziua și transferurile la Dinamo!

Ieri formația noastră a anunțat două transferuri în mod oficial, iar astăzi se păstrează trendul și Dinamo anunțat în mod oficial încă două mutări, pe pagina oficială de facebook a clubului.

,,Thomas Chesneau și Alin Buleică la Dinamo București

Portarul francez Thomas Chesneau și fundașul dreapta Alin Buleică au semnat astăzi contracte cu Dinamo București până la finalul acestui sezon competițional, a declarat administratorul special Iuliu Mureșan pentru pagina oficială de Facebook a clubului nostru.

22 de ani a împlinit Thomas Chesneau. Născut în Franța și format la juniorii clubului PSG, Thomas Chesneau a evoluat pentru Concordia Chiajna în prima parte a acestui sezon competițional.

Ultima oară la Viitorul Pandurii Tg. Jiu, Alin Buleică (30 de ani) a fost titular în ultimul meci amical al iernii, 2-2 cu Farul Constanța, pasând decisiv pentru primul gol al dinamoviștilor, reușit de Mirko Ivanovski.

6 este numărul transferurilor efectuate de Dinamo București în 2022, după Răzvan Patriche (Academica Clinceni), Marius Tomozei (UTA Arad), Igor Jovanovic (Suduva) și Balthazar Pierret (Boulogne).

Numerele oficiale de joc pentru noii jucători dinamoviști: Chesneau (34), Buleică (77), Patriche (23), Tomozei (26), Jovanovic (4) și Pierret (8).

Bine ați venit la Dinamo București!” a fost mesajul FC Dinamo

Exclusiv Radio Dinamo1948: Contract reziliat cu unul dintre jucătorii cu probleme!

Dinamo aduce jucători dar se și desparte de anumiți jucători care nu intră în planurile lui Flavius Stoican.

Dinamo nu a reușit până acum să rezilieze cu toți jucătorii, pe care Flaviust Stoican nu se bazează.

Astăzi conducerea clubului a reușit să ajungă la un acord de reziliere cu Michel Espinosa. Acesta a fost folosit pentru ultima dată în partida amicală cu Buzău, câștigată cu 3-2 de Dinamo. Era anunțat titular și în partida cu Astra, dar a fost înlocuit în ultimul moment. De atunci, acesta nu a mai fost folosit deloc și Rednic anunța în cadrul conferințelor de presă că este accidentat, dar nu s-a știut în niciun moment despre ce este vorba.

Chiar dacă dorea să renunțe la serviciile sale, Dinamo avea probleme în a realiza acest lucru. Acesta avea mari probleme cu o accidentarea și renunțarea la serviciile sale nu este chiar simplă. Din fericire acordul de astăzi a rezolvat o problemă complicată pentru clubul nostru.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare