În ce alegem să credem?

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Alea iacta est!

Deși nu am auzit ultimul fluier al arbitrului de la jocul de miercuri, zarurile au fost aruncate după părerea mea. Nu știu dacă sunteți de aceeași părere și personal m-aș bucura nici să nu fiți, însă argumentat. Am trăit în ultima perioadă periculos. Dar al dracu de frumos dacă ne uităm un pic în spate. Jocul de la Mediaș a fost ultimul în care ne-am “încununat” serile alături de Dinamo cu o înfrângere.

Din acel moment lucrurile au luat o întorsătura favorabilă pentru noi. Pe de-o parte datorită jucătorilor, antrenorilor și pe de altă parte nouă. Inevitabil, jocul rezultatelor din meciurile contracandidatelor directe a fost tot în favoarea noastră. Coroborat cu o creștere evidentă în joc a echipei noastre, am ajuns în poziția în care suntem astăzi. Jucăm la 2 capete. Însă sub aceeași denumire: baraj!

Vor fi jocuri de culise? Vor fi interese mari? În fotbalul mioritic de pe la noi, absolut orice este posibil. Dacă în trecut valizele erau purtate pe brațe, cine știe, poate acum vom vedea și trolere. Însă nu cred că pe asta ar trebui să fim focusati. Focusul nostru în acest moment e pe ceea ce putem face noi. În acest moment depindem exclusiv de noi pentru o performanța pe care, cu riscul de a mă repeta, acum 3 săptămâni nu o vedeam posibilă. O să spuneți probabil că pentru Dinamo locul 9-10 în play out nu este o performanță. Așa este. Aveți dreptate.

Oare realitatea ce ne spune? De asemenea, nu cred că doar pentru clubul Dinamo ar fi o performanță salvarea directă de la retrogradare, ci și pentru voi! Pentru noi toți. Cei care am contribuit și o vom face în continuare doar pentru că am conștientizat cât de importanți suntem pentru acest club.

Eu aleg să cred până la capăt în jucătorii noștri. Și de va fi să fie și baraj pentru menținere în Liga 1, tot Dinamo câștigă! Pentru că atât timp cât noi vom exista, Dinamo nu va dispărea! Un nou sold-out pentru victorie!

De aici se pot cumpara bilete: https://www.bilete.ro/sustine-programul-ddb/

Să auzim de bine!

Să auzim de Doar Dinamo București!

loading...

Lasă un răspuns