Ghinion inainte de meci

Stiri Dinamo

Scris de:

Ultimul antrenament dinaintea partidei cu Universitatea a fost cu ghinion pentru dinamoviști.

Dusan Uhrin Jr. a pierdut un om de bază și trebuie să modifice din mers planurile. Dinamoviștii au plecat aseară la Cluj cu avionul, în vreme ce întoarcerea va fi cu autocarul. Dar din păcate, antrenorul dinamovist nu se poate baza pe toți jucătorii.

Jonathan Rodriguez, om de bază în linia mediană a lui Dinamo, s-a accidentat în timpul antrenamentului efectuat ieri, potrivit Fanatik. Din informațiile Gazetei, Rodriguez a suferit o entorsă. Locul lui în echipa de start ar urma să fie luat de Alexandru Răuță ori Antoni Ivanov.

Nici Cristiano Figueiredo nu va face deplasarea pentru la Cluj-Napoca, din cauza unei răceli. Absența portughezului nu este la fel de importantă, el fiind rezerva lui Mihai Eșanu în ultimele partide.

Arbitru cu probleme în prima manșă

Sezonul 2021/2022 a fost unul plin de erori de arbitraj comise împotriva clubului nostru, care a avut mult de pătimit. Doar în 2022 au fost cel puțin 8 erori majore comise împotriva clubului Dinamo, dar replica conducerii a fost extrem de palidă.

Este de interes cine va arbitra această dublă la baraj, din care trebuie să ieșim cu bine, dar în care sperăm să nu mai fie erori importante comise împotriva echipei noastre. Pentru acest meci a fost delegat unul dintre arbitrii care a comis erori importante in acest sezon.

CCA l-a trimis pe Cătălin Popa să arbitreze turul barajului Universitatea Cluj – Dinamo, în timp ce Marcel Bîrsan va conduce confruntarea dintre Concordia Chiajna și Chindia Târgoviște. În februarie, Cătălin Popa, 40 de ani, i-a scos din sărite pe dinamoviști în timpul remizei cu UTA, 0-0. „Centralul” din Pitești l-a eliminat pe Marco Ehmann în minutul 41, roș-albii contestând virulent decizia.

Cătălin Popa a arbitrat și umilința suferită de „câini” pe terenul Universității Craiova, 0-5, atunci cand l-a eliminat pe Giafer, desi fusese offside in prealabil.

CITESTE SI:

Calmul lui Uhrin

Punctele de pe Dreptunghiul verde

Clauza la care a renunțat Ionuț Negoiță

loading...

Lasă un răspuns