AcasăEditorialGesturi incredibile din partea fanilor! ,,Sunt o pensionară...''

Gesturi incredibile din partea fanilor! ,,Sunt o pensionară…”

De multe ori auzim de gesturi incredibile din partea fanilor dinamoviști, de exemple de implicare în menținerea clubului pe linia de plutire.

Avem o luptă incredibil de grea de dus, mulți ne spun că nu vom reuși, că sfârșitul este aproape, dar sunt fani care nu renuntă sub nicio formă la luptă. Sunt acei eroi din viața de zi cu zi a clubului. Dinamo are nevoie de implicarea noastră și v-am prezentat în mai multe rânduri în ultimele săptămâni despre ceea ce suporterii dinamoviști au realizat la baza de pregătire de la Săftica, prin intermediul administratorului bazei, Iustin Maximilian.

Un gest mi-a atras atenția, un mesaj primit de la prietenul nostru Iustin, prin care ne-a arătat ce dinamoviști minunați contribuie în această perioadă:

,,Bună ziua! Sunt o pensionară cu o pensie modestă din Constanța, aș dori să știu dacă au ajuns cele două colete comandate de la emag, cu un balsam cocolino și 2 bucăți de clor parfumat. Știu că durata de livrare a fost mai mare. O zi bună! Forța Dinamo”, a fost mesajul primit. Pe lângă mesaj, au venit și produsele dăruite cu mare drag.

Multe grupuri, mulți dinamoviști ajută în această perioada, cu toții suntem ”egali” în fața lui Dinamo, fiecare contribuie cu ce poate și ce are, dar nu ai cum să nu fii emoționat de astfel de gesturi, dar și întristat totodată, deoarece îți dai seama că sunt și alți ”dinamoviști de bine” care preferă să îi critice pe cei care vor să pună umărul la salvarea clubului nostru iubit. Nu doar că au renunțat la luptă, dar voi să ii facă și pe alții să cedeze.

Fiecare cum putem ,cu un bilet, cu un formular completat, cu o cotizație, cu un sprijin la Săftica, putem salva Dinamo, să nu așteptăm doar salvarea din exterior!

Dacă doriți să susține activitatea de la Săftica, puteți face asta accesând linkul de mai jos:

https://www.wishsite.net/wishlist/necesarsaftica-februarie

În final vă las cuvintele transmise de Iustin în cadrul prezenței sale la emisiunea de acum 2 săptămâni:

,,Dacă faci din dragoste, Dumnezeu îți dă putere și ajunge și la inima omului. Luptăm până în ultima clipă, braț la braț, fiecare produs mă încurajează, mă stimulează, îmi dă putere să merg mai departe, zbor cu acele pachete grele, le-am dus, deoarece mi-au dat putere. Dai voință, iau putere.”

,,Trebuie unitate, nu reproșez cuiva, dar sunt atâta grupuri și grupulețe cu nume Dinamo, nu cred că am fire de par în barba mea de 53 de ani. Dinamo este aici la Săftica, aici trăim, aici ne desfășurăm activitatea, dacă vreți să salvați, veniți să ajutați cu ceva, cu 3 lei, cu fașă de jambier, cu o hârtie, cu un detergent. Noi astăzi avem nevoie de ajutor, avem nevoie să vedem cu doi ochi, în caz contrar, e bai mare, cine are urechi, să audă.”

loading...
Articole similare

1 COMENTARIU

  1. […] „Bună ziua! Sunt o pensionară cu o pensie modestă din Constanța, aș dori să știu dacă au ajuns cele două colete comandate de la emag, cu un balsam cocolino și 2 bucăți de clor parfumat. Știu că durata de livrare a fost mai mare. O zi bună! Forța Dinamo”, este mesajul primit de administratorul bazei de la Săftica, Iustin Maximilian, potrivit Radio Dinamo 1948. […]

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare