Final de drum si pentru Iliev?!

Stiri Dinamo

Mircea Rednic a fost extrem de supărat pe portarul bulgar, cu foarte multă experiență la un nivel înalt.

Acesta a avut intervenții foarte bune în partida cu Chindia, dar a comis atunci o lovitură de pedeapsă, care ne putea costa. Însă în final a fost 1-0 și am obținut toate punctele. În partida cu Mioveni, lucrurile nu au mai stat la fel și bulgarul a comis o lovitură de pedeapsă, aproape la fel ca în partida cu Chindia.

Sanoh nu ne-a iertat și mai mult decât atât, în ultimul minut de joc, a încasat un gol după un șut la colțul scurt. Rednic a răbufnit la final.

Dar mai mult decât atât, se pare că portarul bulgar își va încheia socotelile cu Dinamo în iarnă, Rednic fiind nemulțumit de el și dorind un alt portar, după cum anunță cei din Fanatik. Se pare că ultimele două gafe comise i-au fost ”fatale” lui Iliev.

,Sunt dezamăgit și trist pentru că nu ai ce să le reproșezi jucătorilor. Am întâlnit o echipă organizată, cu determinare, cu agresivitate în limite. Și-au jucat șansa lor. Când reușești să înscrii și ajungi până în minutul 90, pierzi pe o greșeală mare de portar. Așa a făcut la meciul trecut, i-a băgat în joc pe cei de la Chindia….

Nu pot să fiu critic cu toți jucătorii, sunt supărat pe Iliev, atâtea experiență, jocuri pe care le ai, meciul trecut aceeași greseală, azi e aceeași greșeală.

Nu are rost să îți bați joc de munca colegilor. Nu a avut mari situații azi, nu avea ce căuta acolo, erau mai mulți jucători, nu putea ajunge la minge. Când pierdem, antrenorul e de vină, jucătorii mai puțin. Dar ce să reproșezi la un antrenor? Ajungi până în minutul 90 și pierzi pe greșeli copilărești”, a spus Rednic despre Iliev.