EXCLUSIV: Lista completa cu jucatorii imprumutati de Dinamo! Detalii interesante despre Patrick Petre si I. Gheorghe

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo continua si in acest sezon sa cedeze jucatori sub forma de imprumut, deoarece odata cu desfiintarea echipei secunde sunt multi jucatori tineri care au nevoie de meciuri in picioare. 

Va oferim datele complete despre jucatorii care apartin de Dinamo si au fost dati sub forma de imprumut in primele doua ligi din Romania. 

Relatiile bune dintre Chindia Targoviste si Dinamo continua si in acest sezon, Mihaiu Andreas si Alin Dudea au fost cedat la echipa damboviteana pana la finalul sezonului. Dudea nu a debutat pana acum, dar Andreas a evoluat in trei partide deja si in doua a fost titular. Chindia Targoviste este una din favoritele la promovare, echipa este antrenata de Viorel Moldovan in acest sezon. 

La Metaloglobus avem doi jucatori, Vlad Vladut si Raul Negotei. Vlad Vladut a evoluat pana acum in 4 partide, in doua a fost titular si in alte doua a intrat pe parcurs. Raul Negotei a intrat de doua ori pe parcursul meciului. 

Liviu Gheorghe a fost si el imprumutat in acest sezon in liga secunda, pentru a avea meciuri in picioare. Acesta a mers la Braila, o echipa care nu are pretentii de promovare, dar unde poate evolua destul de mult. A fost titular in trei randuri si o data a intrat pe teren. A evoluat 217 minute pana acum. Mihai Andreas are cele mai multe minute, 262, iar Vlad Vladut are 251. 

Totodata, Dinamo ii monitorizeaza in continuare pe Ion Gheorghe si Patrick Petre. Motivul este unul simplu. Pe langa faptul ca Dinamo are si procent in cazul unei vanzari viitoare, echipa noastra ii poate rascumpara la vara in schimbul sumei de aproximativ 50 000 de euro. Patrick a evoluat in trei partide si de fiecare data a intrat pe parcurs. Ion Gheorghe nu a debutat pana acum. Patrick Petre a fost cedat la CSMS Iasi, iar Ion Gheorghe la Voluntari. 

O sa urmarim si noi evolutiile jucatorilor imprumutati in acest sezon, asa cum am facut de fiecare data in ultimii ani! 

loading...

Lasă un răspuns