AcasăEditorialEvoluțiile jucătorilor împrumutați de Dinamo: Anton nu își mai găsește locul la...

Evoluțiile jucătorilor împrumutați de Dinamo: Anton nu își mai găsește locul la Getafe

Așa cum v-am obișnuit deja, vă vom ține la curent cu evoluțiile jucătorilor împrumutați de Dinamo în partea a doua a sezonului. 

Laurențiu Manole: A fost titular în meciul câștigat de Sepsi Sf. Gheorghe în fața celor de la Olimpia Satu Mare. Laurențiu a fost mult mai activ față de partidele precedente și a pasat decisiv la golul de 3-1 marcat de Atilla Hadnagy. Acesta a mai avut o execuție din lovitură liberă, scoasă de portarul advers. În urma acestui rezultat, Sepsi Sf. Gheorghe a urcat pe locul secund în Liga a-ÎI-a și continuă luptă pentru promovare. Laurențiu a fost înlocuit în minutul 90.

Vlad Olteanu: Fundașul stânga împrumutat de Dinamo a fost lăsat pe banca de rezerva, ca urmare a scandalului provocat la echipa națională. Acesta nu a fost introdus nici pe parcursul partidei, rămâne de văzut când va reveni în formula de start. De precizat faptul că Vlad a fost titular până acum la Sepsi.

Claudiu Saftescu: Nu a fost nici pe banca de rezerve a celor de la Chindia Târgoviște, în meciul câștigat în deplasare la Brăila, scor 2-0

Vlad Muțiu: A fost din nou titular în poarta celor de la CS Afumați, în meciul pierdut la limită pe teren propriu, 1-2 cu Dunărea Călărași.

Valentin Costache: A intrat pe teren în minutul 53, în locul lui Alin Zaharia.

Paul Radu: Nu a fost pe banca de rezerve a celor de la Dunărea Călărași.

Constantin Dima: Metalul Reșița nu a evoluat în această etapă

Robert Moldveanu: FC Brașov-ASU Poli Timișoara, se dispută mâine seară, de la ora 19:00. De precizat faptul că atacantul de 18 ani, împrumutat de la Dinamo, a fost convocat la naționala U18, pentru care a marcat de două ori în amicalele cu naționala statului Israel. Ne bucură revenirea în formă a lui Robert și poate de la anul, să revină în lotul echipei noastre.

Paul Anton: Getafe a câștigat un duel important pentru menținerea în zonă locurilor de baraj, dar Anton a fost din nou rezervă neutilizată la Getafe.

Lista completa a jucatorilor imprumutati:

Robert Moldoveanu– FC Brasov 

Laurentiu Manole– Sepsi Sf. Gheorghe

Constantin Dima- Metalul Resita

Vlad Olteanu– Sepsi Sf. Gheorghe

Vlad Mutiu– CS Afumati

Vlad Costache– CS Afumati

Sebastian Bucur– ASA Tg Mures

Paul Radu– Dunarea Calarasi

Claudiu Saftescu– Chindia Targoviste

De asemenea, Paul Anton este cedat tot sub forma de imprumut in Segunda, la Getafe, iar Valentin Lazar in Qatar la Al Sailiya

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare