Ehmann și-a găsit echipă

Stiri Dinamo

Scris de:

Marco Ehmann s-a despărțit de Dinamo săptămâna trecută, acesta nedorind să mai continue la echipa noastră, odată cu retrogradarea echipei.

Deși era văzut drept un jucător important pentru sezonul acesta, Ehmann a refuzat să mai continue la Dinamo și a cerut rezilierea contractului, lucru care s-a și întâmplat. Acesta nu a stat foarte mult timp fără echipă și a semnat un contract.

După ce a devenit jucător liber de contract, fundașul central în vârstă de 22 de ani a semnat cu o nou promovată din Cipru. Fundașul care a jucat pentru juniorii lui Borussia Dortmund a semnat pe 5 august 2022 cu EN Paralimniou, echipă care a promovat în prima ligă din Cipru în vară, conform Prosport.

Marco Ehmann a semnat cu EN Paralimniou din postura de jucător liber de contract, iar acesta ar putea să bifeze primele sale minute în tricoul noii sale echipe miercuri, 10 august, într-un meci  pe terenul lui Ethnikos Achna, ora 19.00.

Care sunt echipele fără drept de promovare

Marco Ehmann a ajuns la Dinamo în martie 2018, după ce ultima dată jucase pentru Karlsruhe U19. Fotbalistul în vârstă de 22 de ani semnase cu formația din „Ștefan cel Mare” din postura de jucător liber de contract, iar din martie 2018 până în august 2022, Dinamo l-a cedat sub formă de împrumut la echipe precum FC Farul și CSM Reșița.

Fundașul central cotat de site-urile de specialitate la 200.000 de euro a jucat pentru Dinamo în 41 de meciuri, dar fără reușite.

loading...

Lasă un răspuns