DINAMO-Voluntari: Avem primul 11 trimis in teren de Bonetti

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are astăzi primul meci oficial al sezonului, în care echipa noastră întâlnește pe FC Voluntari, pe stadionul Dinamo.

Deja nu mai este o necunoscută faptul că Dinamo nu are voie să efectueze transferuri, de aceea avem un lot format dintr-un număr foarte mare de jucători tineri, care în sezonul trecut au evoluat mai mult la echipa secundă, ori la juniorii U19 și U17.

Un start care ne prinde destul de nepregătiți, trebuie să recunoaștem. Însă nu din vina noastră, din păcate interdicția la transferuri ne ține pe loc și antrenorul Dario Bonetti este nevoit să improvizeze serios în această prima rundă. Dacă există vreun mic avantaj este faptul că echipa nu este o necunoscută doar pentru noi, pentru suporteri, dar la fel de adevărat este că echipa este o necunoscută și pentru adversarii.

Niște adversari care ne-au pus deja gând rău, o echipă Voluntari care a înregistrat ceva mutări pe piața transferurilor, nu spectaculoase, dar la un nivel așa cum s-au obișnuit în acești ani de Liga I, la limita supraviețuirii. Îl au pe Liviu Ciobotariu în continuare pe bancă, dar au pierdut și câțiva jucători importanți față de sezonul trecut:

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS IN TEREN DE BONETTI: 

Esanu- Sorescu, Dudea, Giafer, Filip, Rauta, Radu, Anton, Bani, Cretu- Moldoveanu

Rezerve: Fara, Neicutescu, Mihaiu, Magureanu, Borcea, Stan. Dinitia , Florescu, Pavel

 

LOTUL LUI DINAMO:

PORTARI: ȘTEFAN FARA, MIHAI ESANU, DENIS ONCESCU

FUNDAȘI: ANDREI RADU, MARCO EHMANN, STELIANO FILIP, ALIN DUDEA, DAVID ȚONE, DEIAN SORESCU, ANDREI MITRAN, DENIZ GIAFER, RICARDO GRIGORE, AMZAR COSTIN, MARIO PAVEL

MIJLOCAȘI: ALEXANDRU RĂUȚĂ, PAUL ANTON, CLAUDIU STAN, ANTONIO BORDUSANU, ANDREI FLORESCU, VALENTIN BORCEA, GEANI CREȚU, AHMED BANI, ROBERTO DINIȚĂ

ATACANȚI: MIHAI NEICUTESCU, CĂTĂLIN MĂGUREANU, ANDREAS MIHAIU, ROBERT MOLDOVEANU

 

 

loading...

Faci un comentariu sau dai un răspuns?