duminică, iulie 21, 2024
AcasăEditorialDINAMO-Viitorul: Ce emotii, dar VICTORIE!!!

DINAMO-Viitorul: Ce emotii, dar VICTORIE!!!

Dinamo a intalnit in aceasta seara pe Viitorul Constanta intr-un duel extrem de important in lupta noastra pentru ocuparea unui loc de play-off.

De aceasta data fanii dinamovisti au venit in numar mai mare pe stadion, dupa aproximarile mele, aproximativ 5000 de fani au fost prezenti in tribunele stadionului Dinamo.

Uhrin a surprins cu titularizarea lui Perovic in atac, dar a fost inspirat tehnicianul dinamovist.

Meciul a inceput cu o ocazie a oaspetilor, care a redus tribunele la tacere. Insa treptat Dinamo a echilibrat meciul si au inceput sa apara si ocaziile, dar si golurile. Perovic a marcat primul gol, dupa o pasa venita de la Sorescu, gasit excelent de Mrzljak. Acelasi Sorescu a dus scorul la 2-0 dupa o noua pasa decisiva oferita de Nistor. Doua goluri in doua meciuri pentru Sorescu, care traverseaza o forma de exceptie. 2-0 la pauza pentru Dinamo, care continua forma excelenta. O evoluție de play-off in prima parte a echipei noastre.

Repriza a doua a inceput cu Viitorul presand, dar fara sa isi creeze ocazii. Dinamo a replicat prin cateva contre periculoase prin Nistor si Sorescu, dar lovitura de gratie i-a apartinut lui Filip, care a marcat cu un sut superb din afara careului. Un 3-0 incredibil pentru un Dinamo de play-off! Dupa foarte multa vreme, atmosfera de sarbatoare în Stefan cel Mare. Nistor putea sa faca chiar 4-0 , dar a ratat din pozitie 1 contra 1 cu portarul.

Din pacate, in loc sa fie 4-0, in cateva minute s-a făcut 3-2 dupa cateva erori mari în aparare.  Urmau 10 minute de foc. Viitorul putea sa facă chiar 3-3, incredibile emoții dintr-o data.

In final Dinamo se impune cu 3-2 dupa un final de infarct!!! Dar si o evoluție excelenta per total!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare