AcasăStiri DinamoDINAMO-Popești Leordeni: Primul 11 trimis de Stoican!

DINAMO-Popești Leordeni: Primul 11 trimis de Stoican!

Dinamo este în pregătiri pentru meciul de duminică seară din campionat, cu Fcsb, de pe stadionul Dinamo.

Echipa noastră este de departe formația care a operat cele mai multe schimbări la nivel de lot, chiar dacă în iarnă să spunea că vor fi 4-5 mutări maxim, numărul jucătorilor transferați a crescut de la o săptămâna la alta. Încă mai sunt așteptați să vină fotbaliști, dar probabil jucătorii care sunt acum în lot, vor fi în lot pentru meciul de duminică.

Flavius Stoican a programat la mijlocul săptămânii un meci amical, împotriva unei echipe de liga a treia, Popești Leordeni. Este un ultim test înainte de derby, să nu uităm că Dinamo a disputat doar două meciuri de pregătire în perioada cantonamentului,iar o parte dintre jucători nici nu au evoluat până acum pe stadionul Dinamo, doar din postura de oaspeți, trebuie să se familiarizeze cu terenul.

Terenul nu se va prezența oricum prea bine în derby, pentru că în București a fost extrem de frig în ultimele zile, temperatura va crește în următoarele zile, dar oricum puține grade peste 0.

Meciul cu Popești Leordeni NU va fi transmis live, însă noi de la Radio Dinamo1948, vă vom oferi pe seară un rezumat video al meciului, care va fi disponibil doar pe canalul de Youtube! La finalul partidei, vă vom oferi și o scurtă cronică a meciului de la stadion.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE STOICAN! 

Chesneau-Buleica, Jovanovic, Grigore, Tomozei, Cretu, Rodriguez, Raducan, Bani, Amzar, Celar

Rezerve: Figueiredo, Fara, Matei, Pierret,Giafer,Stelea, Aloe, Tone, Mitran, Penescu, Floarea, Curea, Spinu

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare