AcasăEditorialDINAMO-Astra: Formulele de start! Noi surprize pregatite de Florin Bratu

DINAMO-Astra: Formulele de start! Noi surprize pregatite de Florin Bratu

In aceasta seara de la ora 21:00, Dinamo intalneste pe Astra Giurgiu in Stefan cel Mare, un meci extrem de important pentru echipa noastra. 

Intalnim o formatie pe care nu am mai invins-o in Liga I pe teren propriu din anul 2014, iar astazi o victorie poate sa readuca linistea in cadrul echipei. Florin Bratu a pregatit si pentru acest meci cateva surprize. A lasat in afara lotului jucatori precum Katsikas, Popovici, Axente, Ehmann, Serban, iar Mezague nu este inca apt de joc. 

Avem formula de start trimisa in teren de Florin Bratu in aceasta seara: 

Jose Penedo- Laurențiu Corbu, Mihai Popescu, Ricardo Grigore, Vlad Olteanu- Tomislav Gomelt Armando Cooper Setgiu Hanca- Dan Nistor Daniel Popa, Mihai Neicutescu

Rezerve: Mihai Esanu, Kino Delorge, Andrei Tircoveanu, Daniel Subotic, Diogo Salomao, Denis Ciobotariu, Robert Moldoveanu

Vom intalni un adversar bun, un adversar care nu a pierdut pana acum in campionat, care are cea mai buna aparare alaturi de Sepsi. Pentru mine, dar si pentru echipa mea este o provocare foarte mare dat fiind faptul ca si antrenorul s-a schimbat acolo. A venit un antrenor experimentat, domnul Gigi Multescu, pe care il respect mult, un antrenor cu care am lucrat si stiu cum pregateste meciurile, asa ca trebuie sa fim foarte atenti maine, dar sa si jucam foarte bine.

Trebuie sa ne autodepasim pentru a scoate un rezultat bun. Astra pana acum nu a pierdut niciun meci si cred ca se datoreaza foarte mult si antrenorului Marius Maldarasanu. Vom vedea maine cum vor decurge lucrurile, dar cel mai important este ceea ce trebuie sa facem noi. Cred ca in aceste doua saptamani de pauza am reusit sa rezolvam multe lucruri, cred ca suntem mai responsabili sau cel putin vreau sa vad acest lucru din partea echipei

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare