Despre posibila venire a lui Bakaj la Dinamo! ,,Cred că pot ajuta pe Dinamo”

Stiri Dinamo

Scris de:

Elis Bakaj este un nume interesant pentru suflarea dinamovistă, care a revenit acum în prim plan.

În urmă cu 11 ani, la Dinamo venea alături de Demollari un jucător ofensiv, care se anunța un transfer extrem de interesant pentru echipa noastră, Elis Bakaj. Cel mai bun jucător din campionatul Albaniei venea la Dinamo, însă nu a reușit să se impună la echipa noastră cu adevărat, 5 goluri marcate, dar mai mult rezervă decât titular în perioada în care Andone și Ciobotariu au antrenat echipa.

A plecat apoi în Ucraina, Albania și Belarus, unde a avut relativ succes, deși în afară de Odessa, nu a evoluat la echipe foarte puternice. Ajuns la 34 de ani, Elis Bakaj este liber de contract și nu ar spune nu unei reveniri la Dinamo, o echipă unde consideră că ar fi putut oferi mult mai mult acum 11 ani:

,,Am vorbit cu cineva de la Dinamo, dar nu a fost nimic concret, doar vorbe. Știu că momentul nu e foarte bun. Dacă mă întrebai acum 10 ani dacă vin la Dinamo, într-o poziție asemănătoare, n-aș fi venit. Acum aș veni, am 34 de ani, am experiență și știu cum aș putea să abordez situația.

Cred că pot ajuta pe Dinamo, mă simt foarte bine fizic. E păcat ce se întâmplă la Dinamo. Toată lumea dorește ca Dinamo să fie unde era înainte, nu doar suporterii echipei. Oamenii vor echipe cu tradiție, vor Steaua, vor  Dinamo, vor Rapid. Sunt echipe care joacă 5 ani bine și după se uită de ele” a declarat albanezul pentru Playsport.

,,Elis Bakaj poate fi o variantă pentru Dinamo. Acum se uită antrenorii care sunt la echipă și împreună alegem jucătorii. Este și el pe lista noastră. Este un jucător bun, dar depinde de ce se hotărăște în colectivul de antrenori pentru Bakaj, bineînțeles, și cu mine” , a spus Muresan la Playsport.

,,Am fost mândru că am jucat la Dinamo, una dintre cele mai bune echipe. Am fost dezamăgit de la mine că  nu am dat ceea ce așteptau suporterii de la mine și ceea ce voiau suporterii. A fost prima echipă din afara Albaniei și a fost o mare presiune pentru mine. Am acumulat experiență, am jucat la o echipă cu cei mai frumoși suporteri din România. Ca la Dinamo, nu am văzut nicăieri”. a mai spus pentru Playsport

5 goluri și 2 pase decisive în 27 de meciuri a reușit Bakaj în tricoul lui Dinamo

9 goluri în 34 de meciuri a reușit pentru Cernomorets Odessa, din prima ligă a Ucrainei

65 de goluri în 126 de meciuri are în Albania

21 de goluri și 21 de pase decisive are în prima ligă din Belarus

3 goluri și o pasă decisivă are în 2021 

loading...

Lasă un răspuns