Continuă turul de forță!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal a revenit în competiția internă, după câteva zile de pauză meritate de băieți.

După succesul cu Veszprem, care a demonstrat faptul că Dinamo este pe direcția dorită și ne putem bate pentru calificarea în faza optimilor din grupa de Champions League, băieții au revenit astăzi în campionat, acolo unde aveam punctaj maxim înainte de duelul cu CSM București.

Dinamo a întâlnit în sala Dinamo, de la ora 12:00, pe CSM București, o echipă mult schimbată față de anii în care se băteau cu noi pentru supremație. Banii de la primărie nu prea mai există și CSM se bate undeva la jumătatea clasamentului. CSM este condusă de Eliodor Voica, cel care a câștigat titlu cu Dinamo ca antrenor în urmă cu câteva sezoane. Totodată, au și câțiva jucători care au trecut pe la Dinamo, Asoltanei, Szasz, Botea sau Capotă.

Însă era un test important pentru Dinamo, care vrea să ajungă în vârf de formă, mai ales că în Champions League urmează două dueluri extrem de imporrtante cu Flensburg.

Nu a fost un meci ușor pentru Dinamo, care a primit o replică dârză din partea unei echipe cu dorința de afirmare. Însă chiar dacă scorul a fost strâns, nu s-a pus problema invingatoarei în niciun moment. Dinamo ajunge la 9 victorii în campionat, din tot atâtea meciuri. Pentru echipa noastră urmează duelul de la Buzău, sâmbătă, de la ora 17:00, iar apoi vom merge în Germania pentru duelul cu Flensburg, miercuri, 17 noiembrie.

DINAMO-CSM: 29-25 (14-12)

Cei mai buni marcatori: Alex Pascual 5, Bizău si Shebib 4

loading...

Lasă un răspuns