Cine arbitrează partida DINAMO-UTA

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo o întâlnește pe UTA în primul meci de la revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnică a echipei.

O problemă în ultimele etape a fost arbitrajul. Dinamo a cedat la scor umilitor cu Fcsb și Craiova, însă de fiecare dată eliminările au fost acordate eronat. Steliano Filip a fost eliminat gratuit de Istvan Kovacs, în vreme ce în runda trecută, Deniz Giafer a primit roșu la o faza discutabilă, care a fost precedată fără discuții de un offside nesemnalizat.

Pentru meciul din această după-amiază de pe stadionul Dinamo, CCA l-a delegat pe Barbu Marian din Făgăraș, care va fi ajutat la cele două tușe de Valentin Avram și Constantinescu Andrei. Va fi doar al patrulea meci în care tânărul arbitru va fi la centru într-un meci al echipei noastre. De două ori ne-a arbitrat în play-off, în sezonul 2017/2018 într-un meci cu Sepsi, încheiat la egalitate, 0-0, apoi la Chiajna, meci încheiat cu victoria lui Dinamo, 2-0. Ultimul meci a fost în sezonul regulat trecut, 1-0 în deplasare la Argeș, gol Juan Camara.

AVANCRONICA MECIULUI MAI JOS:

DINAMO-UTA: Revenirea lui Rednic! Reușim să întrerupem seria negativă?

Exclusiv RD1948: Veste bună pentru juniorii dinamoviști

Juniorii lui Dinamo au primit o veste bună în aceste zile. După ce o lungă perioadă au disputat jocurile de acasă pe stdionul Granitul, inceapand din aceasta săptămână echipele U 16, U17 și U19 ale FC Dinamo își vor disputa meciurile pe terenul sintetic din Parcul Sportiv Dinamo.

Acest lucru este posibil pentru că, în urma eforturilor depuse, terenul sintetic și terenul Piti Varga, au fost omologate la FRF, acest lucru permițând că pe cele doua terenuri să se poată disputa meciuri din Liga Elitelor.

loading...

Lasă un răspuns