AcasăEditorialChiajna-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burcă! Unde poate fi urmărit meciul

Chiajna-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burcă! Unde poate fi urmărit meciul

Dinamo dispută în această dimineață, începând cu ora 11:00, un meci amical împotriva Concordiei Chiajna.

Cele două echipe s-au întâlnit în primul meci amical al perioadei de pregătire de vară, atunci când Dinamo era pregătită de Gică Mihali și lotul arăta cu totul diferit. Chiajna s-a impus cu scorul de 1-0, dar ne-am luat revanșa în campionat, canad am obținut cel de-al doilea succes stagional, 1-0 a fost scorul, prin golul marcat de Dani Iglesias, poate cel mai bun dinamovist în startul de sezon.

Acum este un nou test pentru Ovidiu Burcă și jucători, care vor să își revină în partea a doua a sezonului, atunci când așteptăm rezultate mult mai bune în campionat, care să confirme jocul bun al echipei noastre din anumite momente.

Cu siguranță astăzi vor fi încercați și alți jucători, poate Ovidiu va căuta și soluție pentru un al doilea U19, în condtiile în care Antonio Bordusanu este la lotul național. Tot la lotul național este și Costin Amzăr. Sperăm să vedem în teren și alți jucători care au evoluat mai puțin în startul sezonului.

AVEM PRIMUL 11 TRIMIS DE OVIDIU BURCĂ ÎN TEREN!

Oncescu-Buleica, Bena, Dudea, A. Serban- Gorka- Borcea, I. Rosu- Gavrila, Buhaescu, Bani

Rezerve: Dujmovic, Fara, Moura, Lazar, Iglesias, Florescu, Ionescu, Patriche, Giafer, Bobea, N. Rosu, Delciu, Ghezali

Meciul Concordia Chiajna-Dinamo București va fi transmis în direct de Radio Dinamo1948 și va fi disponibil atât pe canalul de Youtube Radio Dinamo1948, cât și pe pagina de Facebook!

Chiajna-DINAMO: Avem primul 11 trimis de Burcă! Unde poate fi urmărit meciul

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare