Ce a facut Dinamo II in deplasarea de la Moreni

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo II a disputat în această după-amiază o partidă din liga a treia, în deplasare la Moreni.

Echipa secundă nu a început deloc bine anul 2022 și suporterii dinamoviști își arătau nemulțumirea și față de antrenorul echipei, Sorin Colceag, mai ales că Dinamo II a ratat orice șansă de a merge în play-off. Cu o echipă total schimbată față de ce am avut în toamna, Dinamo s-a deplasat astăzi la Flacăra Moreni, o echipa de mijlocul clasamentului în liga a treia, cu puține speranțe de a prinde play-offul de promvovare.

În primul 11 trimis de Sorin Colceag în teren, au fost mult juniori de la U17 și U19, jucători mai puțin cunoscuți, pe care vom avea ocazia să îi cunoaștem mai mult în lunile următoare, cel mai probabil.

FARA-HÎLDAN, OPREA, CUNE, DRAGOMIR, MITRAN, STAN, NECULAI, SPÎNU, MITRUSCSAK, PENESCU

Rezerve: Pauletti, Ioniță, Burloi, Doncioiu, Vasile

A fost o prima repriză echilibrată din ce informații am primit, Flacăra Moreni și-a trecut în cont o ocazie în primul sfert de oră, dar și Dinamo II a avut câteva oportunități bune în prima parte, în minutele 19 și 30. Cătălin Hîldan a avut cea mai mare ocazie în minutul 19.

Dinamo II Flacara Moreni

Dinamo II Flacara Moreni

Dinamo II Flacara Moreni

Dinamo II Flacara Moreni

Dinamo II Flacara Moreni

Cei de la Flacăra Moreni au presat în partea a doua și au avut o serie de ocazii importante, dar portarul Ștefan Fara a avut câteva intervenții incredibile, din informațiile primite de la fața locului. Dinamo a terminat meciul în inferioritate numerică, cu câteva minute înainte de final. Presiunea pusă de echipa gazdă a dat roade și în minutele de prelungiri, Flacăra Moreni a marcat golul victoriei și astfel echipa noastră rămâne fără punct obținut în 2022. În minutele de prelungiri am mai avut o eliminare, Cătălin Hîldan Jr.  a primit roșu.

Dinamo II Flacara Moreni

Etapa viitoare avem ultimul meci din sezonul regular, pe teren propriu, cu CS Tunari, echipă calificată deja în play-off!

loading...

Lasă un răspuns