Cătălin Carp si-a găsit altă echipă

Stiri Dinamo

Scris de:

Cătălin Carp a fost unul dintre jucătorii preferați ai lui Dusan Uhrin.

Utilizat mai mult fundas central, desi postul său de bază era cel de mijlocaș central, Carp nu a stat mult fără echipă.

Cătălin Carp (28 de ani) a părăsit-o pe Dinamo în urma retrogradării echipei şi a semnat cu o nouă formaţie. Internţionalul moldovean a ales o destinaţie mai mult decât surprinzătoare, după ce a petrecut doar nouă luni alături de echipa alb-roşie.

Mijlocaşul a semnat oficial cu FC Ufa, echipă din al doilea al doilea eşalon rusesc, pe care a mai reprezentat-o pentru patru ani în carieră.

Destinaţia aleasă este mai mult decât surpinzătoare, având în vedere războiul dintre Rusia şi Ucraina şi plecările în masă din campionatul rusesc cauzate de acesta.

,,Cătălin Carp revine la FC Ufa, mijlocaşul moldovean a semnat un contract cu clubul nostru. Cătălin Carp a jucat deja la echipa noastră, din ianuarie 2017 până în ianuarie 2021.

Mijlocaşul a jucat 90 de meciuri pentru FC Ufa şi a marcat trei goluri. După ce a părăsit clubul Ufa, Carp a semnat un contract cu Tambov, pentru care a jucat nouă meciuri în partea de primăvară a sezonului. 

Sezonul 21/22, Cătălin l-a petrecut în campionatul României, a jucat 15 meciuri şi a marcat două goluri pentru Dinamo Bucureşti. Ne bucurăm să-l reprimim pe Cătălin în echipa noastră! Împreună spre mari victorii!”, se arată în mesajul postat de Ufa.

loading...

Lasă un răspuns