AcasăEditorialCare va fi alesul ?

Care va fi alesul ?

Dupa anuntul facut de Mircea Rednic, referitor la iminenta plecare de la Dinamo, presa si suporterii s-au intercut in speculatii, asupra celui care va conduce pe viitor Dinamo, de pe banca tehnica.

S-au rostit cateva nume pana in acest moment si probabil pana la numirea tehnicianului, vor aparea si alte variante posibile.

 

1 Cosmin Contra-Pare in acest moment unul din favoritii fanilor Dinamovisti. Experientele din Romania, de la Timisoara si Petrolul, perioada petrecuta in Spania si China, fac din Gurita unul din cei mai indicati pretendenti la banca tehnica.

 

2 Ioan Andone- De partea “falcosului” stau palmaresul si trecutul de dinamovist incontestabil, atat ca antrenor cat si ca jucator. Dintre  toti tehnicienii despre care se vorbeste, Andone are de departe cele mai multe trofee castigate .

– trei titluri ca antrenor, cu Dinamo in 2004 si cu CFR Cluj in 2008 si 2012.

– trei Cupe ale României și o Supercupă

 

3 Vasile Miriuta-Fostul antrenor al celor de la Ceahlaul si Cfr Cluj, apare din nou pe lista posibilor tehnicieni pentru Dinamo. Numele lui Miriuta a mai parut ca varianta posibila in momentul in care la Dinamo venea, in postura de presedinte, Daniel Stanciu. Antrenor din noua generatie, Vasile este un dinamovist declarat, dar rezultatele de pana acum il plaseaza deocamdata in postura de “promisiune”.

 

4 Razvan Lucescu- Fost antrenor al celor de la Rapid si al Brasovului, fost selectioner al Romaniei, Lucescu junior poate fi o varianta pentru banca tehnica. Nu a castigat nimic major in Romania, dar are un sfert de cupa Uefa cu Rapid si un traseu remarcabil ca technician al Brasovului.Numirea lui ar insemna cresterea influentei lui Mircea Lucescu in anturajul echipei noastre.

 

5 Rony Levvy- Fost antrenor al celor de la Unirea Urziceni si Steaua, isarelianul ar fi o varianta surprinzatoare pentru banca alb rosie. In perioadele in care a antrenat in Romania, Rony nu a avut deloc rezultate multumitoare.

La Steaua a rezistat doar 14 meciuri, cel mai important rezultat reuşit de Levy în Liga 1 a fost clasarea pe locul secund cu Unirea Urziceni în stagiunea 2009-2010.

 

6 Edy Iordanescu –O varianta surprizatoare  aparuta ieri in presa, Iordanescu cel mic a avut un sezon foarte bun cu Pandurii, sezon incheiat pe podiumul ligii 1. Sentimenetele steliste pe care le-a exprimat vor face, ca o eventuala alegere a lui, sa nasca un sir de proteste in randul fanilor Dinamovisti.

 

Sigur presa a mai rostit in treacat nume ca Bergodi,sau Nicolo Napoli si vor mai aparea probabil si alte variante surpiza.

 

Care va fi alesul?

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare