Când se joacă următoarele două meciuri amicale

Stiri Dinamo

Scris de:

Ieri s-a jucat primul meci amical din perioada de pregătire de iarnă.

Un meci împotriva unei echipe din liga a treia, CS Păulești, o formație împotriva căreia Dinamo nu a reușit să marcheze, asta deși am ratat o sumedenie de ocazii importante, mai ales în prima parte, când echipa noastră a trimis de două ori în transversală.

Seria de meciuri amicale de abia a început și continuă tot la Buftea, la mijlocul săptămânii viitoare, miercuri, de la ora 11:00, împotriva unei echipe de liga a treia, CSO Plopeni. Vom reveni cu confirmarea oficială că vom putea transmite și acest meci.

Al treilea meci de pregătire se joacă sâmbăta viitoare, de la ora 12:00, în deplasare cu Progresul Spartac, o formație din liga secundă, echipă pe care am învins-o în prima etapă a sezonului regular. Meciul se va juca pe stadionul din ”Intrarea Vrabiei”. Vom reveni cu detalii despre accesul fanilor, dar și dacă vom putea transmite live meciul.

Dinamo a remizat în primul amical al iernii, într-un meci transmis în direct de Radio Dinamo1948.

A fost un meci cu extraordinar de multe ocazii ratate în prima repriză, atunci când Dinamo a lovit de două ori transversala, plus încă câteva ocazii monumentale ratate. Ovidiu Burcă a trimis în fiecare repriză câte o altă formulă de joc. Deși în partea a doua au fost mulți titulari din prima parte a campionatului, Dinamo nu a avut același ritm de joc și nu ne-am creat același număr de ocazii.

De remarcat faptul că deși a fost frig la Buftea și accesul fanilor nu a fost permis în tribune, fanii dinamoviști au venit la marginea terenului, la gard, pentru a-i încuraja pe băieți și la final aceștia au venit să discute cu fanii dinamoviști, alături de antrenorul Ovidiu Burca.

GALERIE FOTO DE LA MECI (FOTO: CĂTĂLIN ALEXANDRU)

loading...

Lasă un răspuns