AcasăEditorial,,Autoritățile locale'' se implică în campania ,,Om la Om''

,,Autoritățile locale” se implică în campania ,,Om la Om”

Dinamo a învins pe Oțelul Galați și totodată a avut loc o nouă acțiune din cadrul campaniei DDB numită ,,Om la Om''.

Dinamo a învins pe Oțelul Galați și totodată a avut loc o nouă acțiune din cadrul campaniei DDB numită ,,Om la Om”.

O acțiune de succes, care a avut multe momente deosebite din momentul lansării. Pe data de 1 aprilie am anunțat lansarea orașului ,,Dinamo”, astfel încât și echipa noastră să beneficieze de sprijin de la autoritățile locale, până la urmă evoluăm într-un play-off în care negreșit formațiile beneficiază de bani publici, bani de ordinul a milioane de euro. De ce să fim și noi mai prejos,nu?

Așa cum se obișnuiește pe la noi, Primăria Dinamo, Consiliul Local Dinamo și Consiliul Județean Dinamo au dorit să își facă ”reclamă” și au ales să se implice în campania ,,Om la Om”. În urma votului exprimat de cetățenii localității, au fost aleși în cadrul campaniei jucătorii Dani Iglesias, Gorka Larrucea, precum și antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă.

Doresc să le mulțumesc pe această cale membrilor comunității care au ales să se implice în cadrul campaniei ,,Om la Om”, alături de mine și de Ionuț:

Comy Deac, Daniel Bădălan, Alin Diac, Andrei Baltag, Stephen Baltag, Dragoș Sima, Mihai-Daniel, Radu Olteanu, Marius Alin Jajaie, Radu Ciobanu, Eduard Galan, Dragoș Stochită , Marian Crăciun, Alin Rusenescu, Călin Savu, Lili Petre, Ivan Bogdan, Nicolae Bogdan,  Postolache Naty, Ciprian Poenaru, Mihai Moraru, Sammy G, Marian Man, Crisman, Laur P, İbrahim Osman, Camelia Olaru,  Pavel Obreja, Mario Stănciulescu, Romeo Ene, Alin C-tin Iov, Cristi, Cristian Heghedus, Radu Mihai, Marius Cosmin Podoabă, Bucska Sanyi , Degady 64.

Acum lăsând la o parte nota ironică sau amuzantă, suporterii dinamoviști au fost ”autoritățile locale” pentru Dinamo. Atunci când echipa a avut nevoie de bani, când lucrurile păreau fără ieșire, singurii care puteau pompa bani în momentele decisive erau suporterii. Nu am avut în spate vreo primărie, vreun consiliu local sau județean, am fost noi. Din puținul nostru, din pensii, din salarii, din alocații, am strâns de la fiecare pentru Dinamo. Avem un club în viață deoarece câteva mii de dinamoviști au refuzat să lase DINAMO SĂ MOARĂ! Vorbim despre un DINAMO ÎN VIAȚă datorită celor care au ales să facă ceva, nu doar să critice și să privească nepăsători.

Chiar dacă au venit investitori, chiar dacă s-au schimbat perspectivele, asta nu înseamnă că noi stăm deoparte. Da, este nedrept ca ale noastre competitoare au acest avantaj, dar avem mândria că noi suntem cei care am ținut echipa în viață, chiar și atunci când mulți ne spuneau că nu mai avem nicio șansă și trebuie să lăsăm ceea ce iubim să moară.

DOAR DINAMO BUCUREȘTI!

ÎMPREUNĂ SPRE LIGA I

Mâine dimineață la Matinal vom face tragerea la sorți pentru a determina la cine vor ajunge tricourile!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare