AcasăEditorialAtitudinea ce imi da de gandit

Atitudinea ce imi da de gandit

Intrebat daca are de gand sa il pedepseasca in vreun fel sau altul pe Gnohere, pentru tot ce s-a intamplat in ultima perioada, Andone a spus ca nu va face asa ceva si Bizonul ramane in continuare un om de baza. Dupa tot ce s-a intamplat, asteptam o replica pe masura din partea Bizonului aseara, sa vad acea agresivitate si rautate specifica. Insa am vazut alt jucator. 

Nu stiu cine a jucat aseara in atacul echipei noastre, dar nu cred ca a fost Bizonul. Am vazut un jucator lent, neimplicat, care a fost mai tot timpul in contratimp cu ai sai coechipieri. Daca alta data era imperial la duelurile aeriene, ieri nu a mai fost deloc asa. Penalty-urile intr-adevar se mai rateaza, nu este nici primul nici ultimul care o face, insa conteaza si modul in care o faci. A fost o executie deloc profesionista, iresponsabila as spune, din partea unui atacant care nu ratase vreun penalty pana atunci. De aceea era normal ca el sa fie executantul, dar nu sa o faca asa.

Pana la final a mai avut cateva ocazii, pe finalul primei reprize si-a facut o minge frumos si a sutat lamentabil, in actul secund la o centrare perfecta, era nevoie de o executie simpla, dar nu a putut impinge balonul in poarta si a luftat. Se poate sa prinzi o zi mai proasta, pot intelege acest lucru, pana la urma este om, poate l-a afectat discutiile din ultima saptamana, dar linistea ar fi putut sa o asigure printr-o evolutie cu totul si cu totul diferita. Nu stiu ce jucator a fost aseara pe teren, nu stiu unde a fost Bizonul adevarat, dar sper ca din etapa viitoare sa il vedem la lucru, deoarece ce am vazut aseara, nu mi-a placut deloc.

Declaratiile optimiste de la finalul meciului, dar si cele dinainte, care spuneau ca s-ar fi decis sa semneze cu Dinamo sa fie adevarate si aceasta telenovela cu plecarea lui de la Dinamo la rivali sau mai stiu eu unde, sa se incheie odata, deoarece vedem ca nu face bine nimanui si e momentul sa revina linistea la Dinamo. Pana atunci, sa invatam din aceasta infrangere si sa revenim la treaba, deoarece avem mult de lucru.

 

Ionel Danciulescu: „Am avut meciul în mână de atâtea ori și am pierdut de o manieră inexplicabila”

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare