Amical de lux pentru Dinamo! Unde poate fi urmărit meciul

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo are astăzi parte de un ultim meci amical în cadrul turneului de pregătire din Turcia.

Adversarul este unul de top, care nu are nevoie de niciun fel de prezentare, Galatasaray, multipla campioană a Turciei, o echipa care are în componență jucători de clasa mondială. O echipa care a terminat pe locul 2 în Turcia, fiind la un pas să câștige încă un titlu de campioană, dar in final cei de la Beșiktaș și-au adjudecat titlul.

Dinamo pe de altă parte încheie astăzi cantonamentul din Turcia, unul în care jucătorii au stat departe de presă, dar cu siguranță nu au putut sta deoparte de ultimele evenimente dinspre Dinamo, cererea de intrare în insolvență, o cerere care va fi aprobată sau nu mâine.

Zvonurile sunt în toi în această perioadă, nici nu știm dacă echipa care va juca astăzi, jucătorii care vor intra astăzi în teren, câți dintre ei vor mai rămâne în final la Dinamo, de aceea nu știu exact cât de relevant este sau nu acest amical. Dar va fi o șansă bună pentru tinerii din echipă să impresioneze.

Partida din fericire însă va putea fi urmărită, deoarece cei de la Galatasaray vor transmite în direct meciul pe canalul de Youtube, dar și pe pagina de facebook GSTV (Galatasaray TV). Înainte de startul partide, vom distribui și noi din linkuri, astfel încât toată lumea să poată urmări la treaba echipa noastră, împotriva unui adversar de top. Mâine este programată revenirea echipei noastre în Turcia. Din informațiile RD1948, pe dată de 1 iulie a fost programat un meci amical cu cei de la Slobozia, dar nu știm încă unde se va disputa meciul.

Portari: Mihai Eșanu, Ştefan Fara, Denis Oncescu

Fundași: Constantin Nica, Ante Puljic, Florin Bejan, Ricardo Grigore, Steliano Filip, Andrei Radu, Marco Ehmann, Deniz Giafer, Costin Amzar

Mijlocași: Deian Sorescu, Paul Anton, Alexandru Răuță, Vlad Achim, Diego Fabbrini, Geani Crețu, Ahmed Bani, Valentin Borcea, Antonio Bordușanu, Andrei Florescu

Atacanți: Adam Nemec, Robert Moldoveanu, Andreas Mihaiu, Mihai Neicuțescu, Cătălin Măgureanu

loading...

Lasă un răspuns