AcasăStiri DinamoAmical cu Chiajna: Ora disputarii partidei

Amical cu Chiajna: Ora disputarii partidei

Mircea Rednic vrea sa pregateasca cat se poate de bine urmatoarele partide, care sunt extrem de importante in perspectiva calificarii echipei noastre in play-off. 

Dupa aceasta pauza competitionala de doua saptamani, prilejuita de meciurile echipei nationale, Dinamo va disputa 6 meciuri, toate grele, impotriva unor contracandidate la un loc de play-off: Gaz Metan Medias, Viitorul Constanta, CFR Cluj, Hermannstadt, CSU si Astra Giurgiu. 

Aceasta pauza reprezinta un prilej excelent pentru noii veniti de a se integra in noul mecanism si de a se pune la punct fizic. Rednic a spus inca de acum cateva saptamani ca va incerca sa organizeze cateva partide amicale, astfel incat sa vada la lucru noile transferuri, sa nu fie folositi direct in partidele oficiale. 

Vineri dupa-amiaza, Dinamo va evolua la Chiajna intr-o partida amicala, organizata pe stadionul celor din Chiajna, asa cum au anuntat colegii de la doardinamo.ro. Am discutat cu cei din Chiajna si accesul va fi liber, iar meciul se va disputa de la ora 14:30. Noi vom fi prezenti la meci pentru a oferi informatii direct de la stadionul din Chiajna. 

Astfel, cei care pot sa ajunga la meci, vor putea sa ii urmareasca la lucru pe Naser Aliji, Rachid Ait-Atmane, Simon Zenke, Gregory Tade si foarte posibil Mattia Montini, ultimul care ar trebuie sa semneze cu Dinamo. Singurele absente vor fi tinerii convocati la nationala U21: Robert Moldoveanu, Ricardo Grigore si Denis Ciobotariu.  Rednic nu a avut nici el pauza, aseara a fost prezent la meciul dintre Gaz Metan Medias si Voluntari, pentru a urmari la lucru urmatorul nostru adversar din Liga I

Primul mesaj al lui Tade dupa ce a semnat cu Dinamo! 

„Pentru un fotbalist, locul potrivit este pe teren, imi spunea cineva la un moment dat. Sunt bucuros sa anunt ca m-am transferat la Dinamo Bucuresti. Sunt dornic sa joc din nou. Au fost cateva luni dificile, dar mereu am crezut ca ma asteapta ceva fantastic, acum sa trecem la treaba. As vrea sa mentionez ca fara ajutorul si energia pozitiva a logodnicei mele Lindsay Hughes, a familiei mele si a prietenilor apropiati, nimic nu ar fi fost posibil, asa ca va multumesc tuturor”, a scris Tade pe contul sau Instagram, langa o fotografie in care apare in tricoul noii sale formatii.

Gregory Tade este al patrulea jucator care semneaza cu FC Dinamo Bucuresti de la sosirea antrenorului Mircea Rednic, dupa mijlocasul nigerian Simon Zenke, fundasul albanez Nasser Aliji si mijlocasul algerian Rachid Ait-Atmane. Pe langa ei, Dinamo este aproape de a-l transfera si pe atacantul italian Mattia Montini, format la academia clubului AS Roma.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare