AcasăStiri DinamoAcum sunt la Dinamo şi muncesc pentru Dinamo.

Acum sunt la Dinamo şi muncesc pentru Dinamo.

Imediat dupa debutul in tricoul alb rosu Eric Bicfalvi s-a declarat multumit de remiza de ieri depe stadionul Astrei

„Pot să zic doar că a fost un joc dificil, ţinând cont că am avut un om în minus, dar eu cred că echipa a muncit foarte mult şi e ok şi aşa. Nu pot să pun că este ciudat că am debutat pentru Dinamo, pentru că eu sunt jucător de fotbal, încerc să-mi fac treaba cât mai bine pe teren.
Nu contează tricoul pe care îl îmbrac. Acum sunt la Dinamo şi muncesc pentru Dinamo. Joc pentru echipa Dinamo şi voi da întotdeauna 100% pe teren.
Lupta din play-off va fi una încinsă, cred că este prima dată când se joacă acest sistem. Personal, este interesant şi ştiu că vor fi meciuri foarte grele. Fiecare meci să fie tratat în parte şi cel mai bun să câştige la final.
În declaraţii oricine orice poate zice, dar nu trebuie noi să ne lăsăm păcăliţi de chestia aceasta. Ei oricum au jucători valoroşi în lot şi cei care sunt pe bancă sau cine va intra, e problema lor.
Noi trebuie să ne vedem de echipa noastră şi să tratăm meciul cât mai serios, să câştigăm, asta este foarte important. Va fi un meci dificil de care pe care.
Ştiam că vor fi meciuri multe cu Steaua, chiar mă aşteptam. Chiar îmi plac derby-urile, meciurile intense, sunt meciuri foarte dure. Ca fotbalist, să joci meciuri dure şi grele şi bune cresti în valoare şi acest lucru cred că este benefic campionatului României”, a încheiat Bicfalvi in interviul acordat celor de la DIgisport.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare