AcasăStiri Dinamo,,A treia oară a fost cu noroc pentru noi''! Cine i-a zis...

,,A treia oară a fost cu noroc pentru noi”! Cine i-a zis înainte de meci că va marca

Dinamo a învins cu scorul de 3-0 pe Steaua, după un meci în care echipa noastră a avut de tras până să deschidă scorul.

Dinamo a învins cu scorul de 3-0 pe Steaua, după un meci în care echipa noastră a avut de tras până să deschidă scorul.

Giafer a fost omul potrivit la locul potrivit și a deschis scorul pentru o seară minunată în familia Dinamo. La final acesta s-a bucurat alături de galerie. Deniz Giafer este un jucător crescut de Dinamo și care are un sezon excelent în tricoul alb-roșu. Acesta a spus că a primit mesaj înainte de meci că va marca:

Am cântat de toate alături de galerie, suntem foarte fericiți și încercăm să ne bucurăm, dar apoi să ne concentrăm pe jocul de la Iași. Cred că am respectat planul tactic trasat de Mister și stafful tehnic, așa am reușit să câștigăm. În general, jucăm cam la fel, dar asta a fost cheia succesului. Fiecare a respectat planul și cred că asta s-a văzut în agresivitate și dorință.

A treia oară a fost cu noroc pentru noi, după meciurile trecute cu Steaua. Suntem fericiți că am câștigat și mergem mai departe, la Iași, să câștigăm și acolo. Am încercat să jucăm 90 de minute la aceeași intensitate, să nu ne abatem de la ce avem de făcut și cred că asta a făcut diferența.

Golul l-am dedicat mamei și tatălui, familiei, dar și prietenilor. Prietenul meu cel mai bun mi-a spus că voi da gol cu Steaua, dar băiatul cu care fac mental coach mi-a spus că voi da gol astăzi”, a spus Deniz Giafer la microfonul Digi Sport, la finalul partidei.

Cred că e aproape promovarea. Nu e la mâna noastră, dar vom merge la Iași să jucăm la fel de liniștit, de dezinvolți. Presiune e mereu la Dinamo, aveam și la juniori presiune, dar pot să spun că m-am obișnuit și trebuie să ne obișnuim toți.

Sincer să fiu, în vară nu credeam că vom ajunge aici, dar pe parcurs ne-am pregătit bine, fiecare jucător a crescut. Am început să am speranțe, iar ele nu au fost false. Sper să câștigăm la Iași acum, iar apoi vedem ce se întâmplă.

Dacă vom promova direct, bine, dacă nu, vom merge la baraj și vom da tot ce putem”, a mai spus Giafer.

  • Deniz Giafer are 27 de meciuri în Liga 2 pentru Dinamo în acest sezon (2.366 de minute) și două goluri. Înaintea partidei cu Steaua, mai reușise să puncteze în duelul cu Gloria Buzău, din sezonul regular, de la Buzău, scor 1-2.
loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

78,000FaniÎmi place
12,000AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare