Ziua transmisiilor live!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Astăzi este o zi importantă la Radio Dinamo1948!

Am numit-o ziua transmisiilor live. Ziua începe așa cum se cuvine, cu Mircea Rednic live!

Conferința de presă a lui Rednic, live la RD1948!

Dinamo se pregătește de meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe, un meci extrem de important pentru echipa noastră, care caută primele puncte din deplasare din acest sezon.

Dinamo se poate ”lăuda” cu un singur gol marcat în meciurile disputate în deplasare și meciul de duminică cu Sepsi trebuie să aducă mai mult decât atât, trebuie să aducă cel puțin un punct, ceea ce ar fi o premieră. Dinamo și Sepsi sunt vecine de clasament.

O premieră va fi și pentru noi sâmbătă dimineața, începând cu ora 10:00, pe canalul de Youtube. Vom transmite live conferința de presă a lui Mircea Rednic, care va prefața meciul cu Sepsi, cu siguranță antrenorul echipei noastre va discuta și despre ultimele două mutări realizate de Dinamo, transferurile lui Cătălin Carp și Marko Nunic.

Mircea Rednic va oferi detalii despre absențele pe care le are Dinamo în duelul cu echipa antrenată de Cristiano Bergodi!

Așadar, va așteptăm alături de noi sâmbătă dimineață, cu câteva minute înainte de ora 10:00, pe canalul de Youtube, pentru a urmări conferința susținută de antrenorul echipei noastre!

DINAMO II, in direct la RD1948

Radio Dinamo1948 v-a oferit pe tot parcursul acestui sezon meciurile echipei secunde si astazi nu vom face exceptie! Avem un meci teribil de greu, impotriva liderului din seria noastra, Progresul Spartac, un meci care se va disputa pe stadionul unde si noi am evoluat din postura de gazda.

Este prima etapa din retur si pentru a ne pastra un loc in zona de play-off, avem nevoie de un rezultat pozitiv,dar va fi extrem de greu de obtinut impotriva unei echipe care are clar prima sansa la primul loc, in seria a 4-a. Meciul va incepe de la ora 15:00 si va fi transmis live de Radio Dinamo1948, pe canalul de Youtube!

Rezultatele juniorilor din week-endul trecut!

LIGA 3 (etapa a 9-a)
CS Tunari vs Dinamo 2 București 1-0 (0-0)
Ștefan Fara – Alexandru Turcin, Cristian Ionescu, Mario Pavel, Andrei Mitran, Dragoș Penescu (52 Andrei Stelea), Geani Crețu, Cătălin Grigore (52 Cătălin Hîldan), Ionuț Floarea, Claudiu Stan, Andrei Spînu
Antrenor: Sorin Colceag

Etapa următoare: Progresul Spartac vs Dinamo 2 București

LIGA ELITELOR U19 (etapa a 10-a)
Politehnica Iași vs Dinamo București 2-3 (1-1)
Goluri: Flavius Vioiu (19), Daniel Dinu (47, 86)
Eduard Chioveanu – Marius Dragomir, Mario Zamfir (82 Marian Iordache), Alin Stan, Mituț Oprea, Cristian Delciu, Flavius Vioiu (46 Mario Neculai), Daniel Dinu, Daniel Constantin, Daniel Stan, Mario Șutru
Antrenor: Gheorghe Mihali
Etapa următoare: Dinamo București vs Sport Team București

LIGA ELITELOR U17 (etapa a 10-a)
Politehnica Iași vs Dinamo București 1-0 (0-0)
Alexandru Stoian – Armand Toma, David Irimia (68 Vlad Borunceanu), Alexandru Serafim, Yanis Cune, Ștefan Dodoc, Alexandru Munteanu (59 Sergiu Dogaru), Robert Rotaru, Roberto Vasile, Alexandru Flaugiu (59 Dragoș Irimia), Vlăduț Stanciu
Antrenor: Mihai Dobre
Etapa următoare: Dinamo București vs Sport Team București

LIGA ELITELOR U16 (etapa a 10-a)
LPS Buzău vs Dinamo București 0-13 (0-5)
Goluri: Bogdan Bucur (6, 45), Darius Gavrilă (8, 37), Dragoș Irimia (9), Codrin Nuțu (23), Andrei Stoia (52), Antonio Bugeac (53, 56), Andrei Vasilescu (60, 63), Luca Moise (70, 73)

Cristian Roșu – Ianys Neculai, Luca Moise, Nicolae Dumitru, Constantin Dănciulescu, Mihnea Volosciuc (41 David Dragomir), Darius Gavrilă, Dragoș Irimia (45 Antonio Bugeac), David Irimia (41 Alexandru Știrbu), Bogdan Bucur (45 Andrei Stoian), Codrin Nuțu (41 Andrei Vasilescu),
Antrenor: Marius Oprișan

Etapa următoare: Dinamo București vs Dacia Unirea Brăila

loading...

Lasă un răspuns