Ziua Dinamo! Detalii pentru fanii dinamovisti

Stiri Dinamo

Scris de:

Astazi este o zi speciala pentru suflarea dinamovista! 

HANDBAL! In primul rand, avem marele meci de la handbal dintre Dobrogea Sud si DINAMO BUCURESTI, primul meci din finala Ligii Nationale de Handbal. Dinamo a reusit si in acest sezon, cu toate problemele intampinate, sa ajunga pentru a patra oara consecutiv in finala, o reusita incredibila pentru echipa noastra. 

Dinamo intalneste un adversar pe care l-am eliminat in play-off in ultimele doua editii ale Ligii Nationale, dar cu siguranta va fi un meci ce se va juca pe viata si pe moarte. Handbalistii lui Constantin Stefan se deplaseaza la Constanta de la ora 18:15, meciul va fi transmis in direct de TVR, dar fanii dinamovisti si-au anuntat prezenta la acest meci. Cei din PCH au oferit un anunt in acest sens: 

Handbal Bucurie

“Constanta, sala sporturilor, ora 18:05, HCM Dobrogea Sud – DINAMO, Finala campionatului la handbal. Plecarea va fi la ora 14:00, din fata de la Dinamo. Avem autocar (achitat deja) si masini. Avem 150 de bilete ca si protocol de reciprocitate, gratis. Atentie, la ora 18:00 se opreste accesul in sala. Cei care veniti direct la Constanta, ne intalnim la intrarea noastra, la ora 17:00. Tot acolo vom imparti si biletele. HAIDETI, CAINILOR! ASTAZI, FAPTE, NU VORBE!” 

FOTBAL: La fotbal fanii dinamovisti din zona sunt asteptati la Sibu pentru a-i sustine pe Mircea Rednic si compania, galeria noastra avand la dispozitie 250 de bilete: “Sibiu, stadion municipal, ora 18:00, Hermannstadt – DINAMO. Se pleaca individual, cu masinile personale. Avem 250 de bilete, iar pretul este de 15 Lei. Intalnirea va fi la stadion, la intrarea in sectorul nostru, in jurul orei 17:00, iar acolo impartim biletele. Ardealul este chemat la lupta!” 

Dinamo Stiinta Baschet

BASCHET: Totodata astazi are loc si meciul doi din seria Dinamo-Timisoara la baschet, meciul va incepe tot de la ora 18:00, iar fanii baschetului sunt asteptati la sala Dinamo. Dinamo mizeaza in aceste dueluri ramase din seria 5-8 pe jucatorii romani, tineri, care au progresat in ultimul sezon! 

Incepand cu ora 17:30, ne vom auzi in emisiuni la RADIO DINAMO1948, unde vom prefata meciurile din aceasta dupa-amiaza, de asemenea la finalul meciurilor vom discuta despre ceea ce s-a intamplat la fotbal si handbal!

loading...

Lasă un răspuns