Zi perfecta pentru DINAMO! Victorii pe linie

Stiri Dinamo

Scris de:

Astazi a fost o zi plina pentru cei de la CS Dinamo, insa o zi plina de victorii pentru clubul nostru.

Ziua a debutat cu victoria supercampionilor de la handbal care au reusit sa invinga pe Minaur Baia Mare cu 33-28, desi veneam dupa un meci de mare intensitate in Champions League. Dinamo a invins desi a trebuit sa il folosim pe Shebib tot meciul accidentat pe postul de pivot, fara Mousavi, Alouini, Savenco si Bannour. Dinamo este pe primul loc, atat in campionat, cat si in Champions League.

Imediat dupa meciul dulailor, au intrat in scena baietii de la volei. Voleiul renaste la Dinamo in acest sezon si castigatorii Cupei Romaniei din sezonul trecut au transmis un mesaj clar astazi ca suntem o candidata la titlu. Dinamo a invins campiona en titre in minimum de seturi si a urcat pe prima pozitie in clasament cu 14 puncte! Urmatoarele doua clasate, Arcada si Zalau, au cate 12 puncte
DINAMO:  Mihalcea si Maicon – centri, Cuk si Gomes – secunzi, Pepic – universal, Despotovski – coordonator si Ivanov – libero. A mai jucat Ionescu.

Victoria baietilor vine dupa succesul fetelor de ieri, 3-1 cu CSM Lugoj, liderul anterior. Conduse pe margine de Stevan Ljubicic, Milos Gavrilovic și Alida Cioroianu, cu 15 puncte, Dinamo urca pe prima pozitie in clasament! In acest moment, voleiul este dominat de Dinamo! Burazer 15p, Nati Martins 13p, Karakasheva 12p, Savic 10p, Pirv 10p, Matei 6p, Hashimoto 5p si Iancu 3p au jucat si au punctat pentru Dinamo.

Ziua s-a incheiat cu victoria baietilor de la rugby, 21-20 in Cupa Romaniei cu Gloria Buzau. Dinamo a condus cu 18-0 la pauza, buzoienii au revenit si au trecut in avantaj 20-18, insa Dinamo a dat lovitura de gratie prin Bakhva Kobakhidze. Astfel, baietii condusi de Cosmin Ratiu si Cristi Hildan au invins pe Gloria Buzau in runda cu numarul 5 a Cupei Romaniei.

loading...

Lasă un răspuns