AcasăEditorialZeljko Kopic a prefațat duelul cu Petrolul! Ce le-a transmis jucătorilor

Zeljko Kopic a prefațat duelul cu Petrolul! Ce le-a transmis jucătorilor

Dinamo se pregătește de duelul cu Petrolul de luni seară, de pe stadionul ,,Arcul de Triumf”.

Un meci în care echipa noastră are nevoie de toate punctele puse în joc, pentru a părăsi locul 15 și de ce nu, să urce în clasament. Meciul se va disputa în condiții speciale, dar Kopic vrea să fie motivați suplimentar jucătorii de decizia comisiei:

,,E păcat pentru clubul nostru că suntem în această situație, de a juca fără fani, dar sper că vom putea juca câteva jocuri până la finalul sezonului cu spectatori. Pentru mine e o decizie aspră, toată lumea implicată în campionat vrea să vadă stadioane pline, dar din acest punct de vedere, aceste 4 meciuri pentru noi, club, echipă, jucători, suporteri, e foarte dură. Sper să existe și o altă cale pentru FRF să transmită un mesaj fanilor, dar să înțelegem și situația clubului nostru.

Suntem într-o situație în care trebuie să ne adaptăm, am discutat cu jucătorii, nu vrea să se plângă cineva din echipa de această decizie, să găsim scuze, trebuie să fim pozitivi, să fim motivați. Fanii nu vor fi la stadion, dar vor fi alături de noi, ei ne susțin, sunt aproape de noi, trebuie să fim pregătiți, să venim cu energie pentru a câștiga meciul.

Meciul cu Petrolul va fi greu, orice duel din play-out va fi greu, Petrolul este o echipă stabilă, au calitate ofensivă, pot crea pericol pe tranziție, știm cum trebuie să jucăm și trebuie să fim la un nivel înalt luni seară pentru a câștiga.

Pentru mine e important că toți jucătorii sunt pregătiți, am avut 27 de jucători la antrenament, e important, echipa e motivată, așteptăm meciul cu interes și sper că toți jucătorii să fie la nivelul așteptat.

Am auzit că vor veni copiii la stadion, de aceea trebuie să fim motivați suplimentar, să venim cu energie. A fost presiune încă de când am venit, toate meciurile sunt importante, în aceste 8 meciuri va fi presiune pe noi, trebuie să acceptăm asta, să fim stabili mental, să înțelegem ce cer de la ei. La finalul sezonului, când vom trage linie, pregătirea fizică, tehnică, toate vor conta în rezultatul final.”, a transmis Kopic la conferința de presă.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare