duminică, iulie 21, 2024
AcasăCS DinamoXavi Pascual, pe lista unei super echipe!

Xavi Pascual, pe lista unei super echipe!

Xavi Pascual și Dinamo se pregătesc de marele duel cu Wisla Plock de mâine seară, din sala polivalentă.

Un duel care poate aduce și mai aproape echipa noastră de calificarea în faza următoare, obiectivul lui Dinamo din acest sezon. Echipa noastră are două victorii înainte de ultimul meci din primele 6 meciuri și mâine putem face un pas mare către calificare.

Munca depusă de Xavi Pascual la Dinamo, dar și anterior la Barcelona, unde a câștigat în câteva rânduri trofeul suprem, îl poziționează în topul ierarhiei antrenorilor din handbalul european.

Cotidianul francez L’Equipe anunță că Paris Saint-Germain, campioana din Hexagon, nu îi va prelungi la sfârșitul sezonului contractul actualului antrenor Raul Gonzalez și îl are drept principală țintă pentru banca tehnică pe Xavi Pascual de la Dinamo!

”Revoluție la Paris Saint-Germain. Pentru a-l înlocui pe Raul Gonzalez, clubul deja a pus ochii pe compatriotul acestuia (n.r. – ambii sunt spanioli), Xavi Pascual, fostul antrenor de la Barca care acum lucrează la Dinamo București.

Catalanul (54 de ani), triplu câștigător al Champions League în timpul lungului său mandat la gruparea Blaugrana (2009-2021), a semnat cu clubul din București până în 2024, dar conducătorii parizieni sunt încrezători că se poate elibera de acest contract.

În orice caz, aventura îl tentează pe francofilul și francofonul Pascual”, a explicat L’Equipe.

Momentan știm că vom încheia sezonul cu Xavi Pascual, dar rămâne de văzut dacă într-adevăr PSG îl va oferta pe spaniol și dacă Dinamo va reuși să îl păstreze, dacă se va ajunge în acel punct. Până atunci, ne vedem mâine în sala polivalentă!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare