AcasăStiri Dinamo”Vrem un eveniment de ținută”

”Vrem un eveniment de ținută”

Dinamo va evolua saptamana viitoare la Dej, intr-un meci extrem de important pentru echipa noastra, care isi doreste sa se apropie de Otelul Galati in clasament.

Dat fiind faptul că Dinamo este una dintre cele mai iubite formații din România, clujenii au luat o decizie în favoarea fanilor bucureștenilor, urmând să trimită către adversari un număr mai mare de bilete decât standardul. Unirea Dej trebuia să le dea fanilor lui Dinamo un procent de cinci la sută din capacitatea stadionului, dar președintele Gabriel Magdaș a anunțat că nu mai puțin de 1.500 de bilete vor primi susținătorii echipei lui Ovidiu Burcă, așa cum au anunțat și cei din PCH aseară.

Am vorbit cu reprezentanții lui Dinamo și le vom acorda jumătate din biletele pentru această dispută, în jur de 1.500. Știm că sunt mulți fani ai alb-roșiilor în zonă și venim în întâmpinarea lor.

Nu ne cramponăm de acel procent de 5 la sută din capacitatea stadionului pentru galeria oaspeților, vrem să oferim dejenilor, iubitorilor de sport și fotbal, un eveniment de ținută”, a precizat Gabriel Magdaș, conform GSP.

Unirea Dej a rămas cu 32 de puncte după prima rundă din play-off și a pierdut locul 4, fiind înainte de startul etapei a 2-a pe locul 6, ultimul, după ce a fost depășită de Gloria Buzău și Dinamo. Diferența e făcută însă doar la golaveraj, ambele având același punctaj cu al clujenilor.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare