AcasăEditorialVoua chiar nu va este rusine?

Voua chiar nu va este rusine?

Ma uit la clasament si la evolutia echipei noastre si efectiv nu mai pot sa inteleg nimic. Ma depaseste, oameni buni, ma dau batut! Fotbalul nu il mai inteleg, am crezut ca un naiv ca nu ma poate surprinde nimic, dar ce se intampla acum la Dinamo, e venit parca dintr-un cosmar fara final. 

Incerc sa ma trezesc, dar oameni buni, asta e realitatea. Locul 8, asta inseamna realitatea momentului. Dar nu numai asta, dar ce fotbal practicam, cainii mei? Ma gandesc la jucatorii astia, care trateaza Dinamo cu dispret, pentru ca asta inseamna dispret, sa duci acest club pe locul 8. Nu e posibil ca in 8 etape sa aduni 6 puncte, sa te bata toate echipele aflate in insolventa, cu minus in randul punctelor acumulate, cu dorinta doar de a evita retrogradarea.

Ce le pot spune eu acestor jucatori? Nu pot sa le spun decat RUSINE! Rusine deasemenea si celor din conducere, care au creat acest lot „minunat”, care au gestionat situatia transferurilor impecabil, cu maxim de profesionalism, care au renuntat la cel mai bun om din defensiva in luna septembrie, aducand o gluma de jucator, anume Maric, care a fost intors pe toate fetele de Ivan. Bravo, baieti, l-ati trimis pe Corbu la interviu, minunat. Baietii de nationala nu vin sa vorbeasca la infrangeri?

E momentul nu doar al unei schimbari pe banca tehnica, cred ca e de bun simt sa ma gandesc ca vom avea alt antrenor din etapa viitoare, nu cred ca mai e cazul de experimente, Andone a avut sansa multor pauze competitionale in care a incercat sa redreseze jocul si vad cum penibilitatea e la cote alarmante, nu avem o idee de joc. Ai venit cu dorinta de a duce Dinamo pe unul din primele locuri, ma incearca un ras isteric si un plans totodata, ca ne-ai adus pe locul 8, nu pot sa cred ca vorbesc de Dinamo ca fiind pe locul 8 acum, iesiti din zona de play-off. Nu mai zic ca ai indepartat suporterii de echipa, e o ura ce nu mai poate fi stapanita. Nu mai e vorba doar de tine aici, suporterii nu mai pot, nu mai inteleg nimic din ce se intampla.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare