Vladoiu increzator: „Va fi un an bun pentru Dinamo” Ce l-a determinat sa spuna asta

Stiri Dinamo

Scris de:

Inceputul bun de sezon al lui Dinamo n-a trecut neobservat. Fostul mare atacant al Ligii 1 si al echipei nationale, Jean Vladoiu, a spus ca fosta sa echipa va termina pe podium la finalul acestui sezon.

Determinarea jucatorilor l-a impresionat cel mai mult pe Vladoiu: „Au potential sa termine in primele 2-3 echipe. Bratu le transmite jucatorilor dorinta sa, ambitia. Daca faci lucrurile cum trebuie, ai si noroc. Fara noroc, e mai greu sa reusesti.

Nu ma asteptam sa vad atata determinare din partea jucatorilor. Daca te prezinti asa la primele meciuri, care sunt cele mai dificile… eu zic ca va fi un an bun pentru Dinamo. Daca vor continua in aceasta maniera”, a spus Jean Vladoiu, pentru Digi Sport.

De altfel despre obiective marete a vorbit si portarul echipei noastre, Jaime Penedo: “Noi, jucatorii, avem totul foarte clar in minte, vrem sa intram in play-off si sa mergem chiar mai departe. Sa aspiram la castigarea titlului. Sa incercam. Acum e devreme sa spunem ca e posibil sau imposibil. Dar eu cred ca e posibil sa fim campioni. Simt asta! Vom lupta. E un an lung, sunt multe meciuri, avem nevoie sa luam totul pas cu pas si sa jucam foarte bine. Cred ca va fi un campionat mai competitiv decat sezonul trecut si nu e usor.Dar principalul obiectiv ramane play-off-ul, apoi vedem ce putem face acolo.”

Florin Bratu este mai precaut si ia fiecare meci in parte: „Pot spune ca e multumitor startul de sezon, dar am facut greseli si vreau sa le corectam. Asa cum le-am spus si jucatorilor, daca ii intrebam la sedinta tehnica inainte de meci ca vom marca 3 goluri, nimeni nu ma contrazicea ca vom castiga acel meci. Sper sa fie ca o lectie pentru noi, sa fim mult mai anteti la ceea ce lucram si facem, sa ducem la bun sfarsit meciul.

Suntem abia in etapa a treia, e prematur sa vorbim de titlu, ma bucur ca jucatorii ajung sa se gandeasca la obiective marete, dar mai mult pana departe, dar avem multe meciuri dificile in continuare, dar speram ca ambitia lor sa se ridice la un nivel foarte ridicat. In primul rand vreau sa ne calificam in play-off, obiectivul pe termen mediu, lung, restul vom vedea ce se va intampla, nu imi place sa ma gandesc departe, este un campionat dificil, greu de gestionat, vreau ca si jucatorii sa se gandeasca la fel. Este foarte aproape distanta intre extaz si agonie.”

loading...

Lasă un răspuns