AcasăStiri DinamoVlad Olteanu va fi sanctionat si de Sepsi Sf. Gheorghe

Vlad Olteanu va fi sanctionat si de Sepsi Sf. Gheorghe

Vlad Olteanu se întoarce la echipa de club, Sepsi Sfântu Gheorghe, după evenimentul neplăcut în care a fost angrenat, alături de alţi trei colegi.

Cazul jucătorului împrumutat de la Dinamo nu va rămâne fără urmări la formaţia sa de club. „Gestul lui Vlad este incalificabil. Nu poate fi tolerat aşa ceva nici la echipa de club, ce să mai vorbim despre naţională!

 

 

 

 

Olteanu a lezat şi imaginea clubului nostru unde încercăm să ne impunem prin respect atât pe teren cât şi în afara gazonului.

Nu am discutat concret cu cei din conducerea lui Sepsi dar mai mult ca sigur Vlad Olteanu va fi sancţionat atât în plan material, cât şi sportiv”, a punctat Valentin Suciu, antrenorul echipei din Sfântu Gheorghe.

Vlad Olteanu a fost titular de fiecare data in acest an la formatia din Sf. Gheorghe, care inca pastreaza sanse de promovare, daca nu direct, macar la un loc de baraj. Ramane de vazut daca va fi trecut acum pe banca de rezerve sau dar amendat. 

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare