Vlad Iacob după ce Dinamo a fost dezavantajată clar! Ce spune de lupta pentru play-off

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a pierdut în această seară două puncte importante în lupta pentru play-off.

A fost un meci în care Dinamo a ratat ocaziile importante, dar am fost și dezavantajați clar de arbitraj, mai ales la ultima fază de joc, în care trebuia să se dicteze penalty clar la intervenția portarului.

Administratorul special al clubului, Vlad Iacob, a vorbit la finalul partidei despre ceea ce s-a intamplat in teren: „Dacă avem unele decizii nefavorabile de arbitraj, ne va fi greu să ne îndeplinim obiectivele. Ai nevoie de un penalty când îl meriți… Mergem înainte însă, nu putem să comentăm arbitrajul, trebuie să marcăm. Nu intervine panica, jucătorii vor lupta cât timp mai există șanse matematice pentru play-off””, a declarat Iacob conform GSP.

posibili viitori investitori: „Sunt discuții, dar e prematur să discutăm despre asta până la aprobarea noului plan de organizare”

Despre Arcul de Triumf si Giurgiu:  „Ministrul a declarat public că în luna septembrie vom evolua acolo. Vă rog să-i întrebați pe cei responsabili de stadion de ce nu jucăm acolo. Decizia nu e la noi, eu am făcut tot ce ținea de mine în acest sens. E posibil să rămânem la Giurgiu, e o arenă cu un gazon bun, cum nu prea vezi în România”

După acest egal, Dinamo se află pe locul 9 în Liga 2, cu 17 puncte acumulate în 12 meciuri. CSM Slatina e pe 7, cu 19 puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia (locul 6).

Ovidiu Burcă, după egalul cu Slatina! Unde trebuie să lucreze echipa

Dinamo a pierdut două puncte în meciul cu CSM Slatina, un meci în care echipa noastră a ratat ocaziile importante, dar a fost și dezavantajată de arbitraj.

Antrenorul gazdelor, Ovidiu Burcă, s-a ferit să vorbească de arbitraj, la capătul unei partide în care dinamoviștii au cerut de două ori penalty.

Tehnicianul lui Dinamo spune că e nemulțumit de soluțiile găsite la finalizare de elevii săi și că va lucra la acest aspect.

„Nu știu dacă a fost sau nu penalty. Cei care au revăzut faza mi-au spus că a fost. Pop are și sânge la nas. S-a terminat, arbitrul așa a decis. Nu vreau să discut despre arbitraj. Pe mine mă interesează foarte mult jocul nostru. Am făcut o primă repriză foarte bună. Cu cât a trecut timpul ne-am precipitat, nu am mai avut claritate.

Am avut destul de multe ocazii, din păcate nu am reușit să fim clari în fața porții. Trebuie să lucrăm în continuare la acest aspect. Slatina e o echipă foarte bună de contraatac, o știam”, a spus Ovidiu Burcă.

Daniel Oprescu, antrenorul oaspeților, a fost surprins de soliditatea de care a dat dovadă Dinamo.

„Oarecum mulțumit. În mod normal, ne-am propus să câștigăm. Dar mi se pare că adversarii au fost destul de puternici. Au avut câteva ocazii bune, dar și noi am avut șanse bune. Din punctul meu de vedere rezultatul este echitabil, dar sunt nemulțumit de joc. Bun punctul luat doar în măsura în care ne menține la distanță de Dinamo”, a spus Daniel Oprescu.

loading...

Lasă un răspuns