Vin încă 5 jucători! Pe ce posturi vom avea parte de transferuri

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Mircea Rednic a fost dezamăgit, dar nu supărat după egalul obținut de Dinamo cu Rapid.

Antrenorul echipei noastre a spus că finalul de meci putea fi gestionat mult mai bine, dar nu le poate reproșa nimic jucătorilor din punct de vedere al atitudinii.

,,La fel ca la meciul cu UTA, am primit gol în prelungiri. Din punct de vedere al atitudinii și prezenței în joc, nu am ce să reproșez. Păcat că nu știm să gestionăm ultimele faze, așa a fost și cu Arad, dar și acum.Mă surprinde că jucătorii cu experiență fac greșeli, dar nu înseamnă că îi cert. Am pierdut două puncte, aveam patru puncte în plus. A fost un joc bun, ca atitudine, am avut două ocazii în primele 5 minute, nu au ieșit din careul lor.

Espinosa nu a putut să joace mai mult, a cerut să fie schimbat la pauză, a dat o pasă foarte bună la Deian, se simt foarte bine el și Răuță, pe faza defensivă sunt mult mai buni decât Matei și Filip. Am avut situații să dăm și al doilea gol, am fost mult mai prezenți în fața porții.

Mai era un singur minut,au muncit, păcat că pierdem cu echipe bune, dar mie îmi dă speranță pentru un viitor mai bun. Îi felicit pentru atitudine, au fost aplaudați de suporteri, asta e un lucru pozitiv. Fac sacrificii foarte mari, nu e doar vina lor pentru ce s-a întâmplat aici la Dinamo.

Pregătirea nu s-a făcut deloc, probleme cu transferuri, fără teste fizice, grăsuți, frumoși, a trebuit să fac eforturi să ajungă să intre în greutatea optimă, să încercăm la fiecare antrenament să acumulăm fizic, nu pot să exagerez, avem meciuri grele, teren greu, s-au jucat 11 meciuri în 21 de zile pe stadionul Dinamo. Trebuie să ai un teren bun, nu caut o scuză, dar perioada asta au fost lucruri care nu ar trebui să se întâmple la un club precum Dinamo. Au și jucătorii scuza lor”, a declarat Rednic la conferința de presă de după meci

,,Nu a fost atmosferă de derby, a fost o atmosfera frumoasă, meci frumos cu ocazii, situații de poartă, momente agresive, dar în sensul bun. Cred că a plăcut, puteau fi mai multe goluri, noi am avut mai multe ocazii, am fi meritat să câștigăm. E vorba și de șansă, Carnat și Deaconu au dat goluri extraordinare, cu UTA a deviat din spatele jucătorului direct la atacant. Trebuie să ne luptăm și cu ghinionul, trebuie să apreciez atitudinea.

Torje a făcut un meci bun, Deian a jucat fundaș dreapta, a făcut o prima repriză bună, am schimbat pentru că nu mai putea Măgureanu, a avut o situație foarte bună în joc.

Răuță se simte mult mai bine, cum să nu te sperii, nu l-a atins nimeni. Cu Vrăbioru am fost în teren, cu Ekeng am fost pe bancă, mă gândeam și la clubul nostru, se simte bine, dar rămâne la spital. A avut o amețeală, s-ar putea să aibă ceva probleme la inimă, dar ni s-a spus că se simte bine. E o pierdere pentru noi, fizic au stat bine, a trebuit să schimb tot mijlocul terenului, s-a văzut repriza a doua” a mai spus Rednic.

Dinamo nu se oprește din transferat și Rednic a spus că urmează să vină nu mai puțin de 5 jucători in următoarele zile, pentru a întări lotul:

,,Meciul de Cupă, este un obiectiv pentru noi, cei care au jucat azi, nu o să joace marți, vor mai veni și jucători, până marți mai vin cel putin doi jucători. Un atacant vine sigur, mijlocas lateral, fundaș central, fundaș dreapta și mijlocaș central. Am susținerea conducerii din punctul acestsa de vedere, poate și banca a făcut diferența în acest meci.

Cei care vin fac vizita medicală și testul fizic, în funcție de testul fizic, stabilim și contractul, toți care vin, vin pe 2-3 luni, ca să îi vedem. Ei au înțeles, nu sunt probleme”, a mai declarat Rednic.

AICI PUTEȚI URMĂRI INTEGRAL CONFERINȚA DE PRESĂ

 

loading...

Lasă un răspuns