VIDEO: Victorie pentru Dinamo în ultimul amical!

EditorialStiri Dinamo

Scris de:

Dinamo a disputat astăzi al 6-lea meci de pregătire din această vara, fiind de altfel și ultimul test înainte de startul sezonului 2022/2023.

Până acum au fost 5 meciuri amicale disputate de echipa noastră, trei înfrângeri în primele trei meciuri de pregătire, dar au fost și două victorii la limită, toate obținute după venirea lui Ovidiu Burcă. Înfrângerile au fost împotriva echipelor de liga secundă, în vreme ce victoriile au fost obținute împotriva unor echipe de liga a treia.

Meciul s-a disputat în baza de pregătire de la Saftica. Ovidiu Burcă a trimis în teren următorul 11:

DENIS ONCESCU- GABRIEL MOURA, DENIZ GIAFER, DUDEA ALIN, COSTIN AMZAR, ALIN BULEICA, NELUT ROȘU, AHMED BANI, VALENTIN LAZĂR, ANTONIO BORDUSANU, VASILE BUHĂESCU

Rezerve: Stefan Fara, Geani Cretu, Tone David, Cune Yanis, Alin Serban, Claudiu Stan, Iulian Rosu, Bobea Ionut, Cristian Ionescu, Andrei Florescu, Alexandru Pop

Din informațiile trimise de corespondenta noastră, Alexandra Soigan, a fost o primă repriză echilibrată, cu puține ocazii de poartă, fiind un joc în care posesia a fost împărțită. În partea a doua, Ovidiu Burcă a trimis în teren și jucătorii aflați în probe, la pauză au intrat Alexandru Pop și Ionuț Bobea, amândoi veniți de la Odorheiul Secuiesc.

Dinamo a deschis scorul prin Gabriel Moura, care a marcat după o faza frumoasă lucrată de Ahmed Bani, după cum observați din imaginile realizate de colegă noastră. În ultimele 15 minute a intrat și jucătorul Alin Șerban, fost la Mioveni. Stefan Fara, Cristian Ionescu, Andrei Florescu au intrat si ei in teren.

Dinamo putea face 2-0 în ultimele minute, dar Alexandru Pop a trimis cu capul în bară. Până la urmă s-a făcut 2-0, Alexandru Pop, atacantul, a marcat.

Pe final a intrat Crețu, Dudea a fost urcat la mijloc, iar Alin Șerban a fost folosit fundaș stânga, semn că ar putea fi văzut drept soluție pentru rezervă a lui Costin Amzar. Dinamo s-a miscat mult mai bine in partea a doua.

Dinamo se impune cu 2-0 și astfel ne pregătim pentru partida cu Progresul Spartac de joi, de la ora 18:00! Încă nu se știe sigur pe ce stadion se va juca meciul.

 

loading...

Lasă un răspuns