VIDEO: Nu doar Boldor! Cine ar putea fi jucatorul roman din Italia dorit de DINAMO!

Stiri Dinamo

Scris de:

Dinamo se pregateste de urmatoarea perioada de transferuri, care se anunta a fi una interesanta, in care Rednic nu cauta sa aduca prea multi jucatori, dar antrenorul echipei noastre va dori sa aduca calitate. 

In iarna nu a fost foarte mult timp la dispozitie pentru a acoperi toate posturile, Dinamo a fost echipa din Europa care a operat cele mai multe mutari in perioada de mercato de iarna si asta spune multe. Campania a fost afectata si de pozitia din clasament, anumiti jucatori refuzand sa vina la Dinamo in conditiile in care calificarea in play-off era aproape compromisa. 

Rednic a spus recent ca ce nu am putut aduce in iarna, vom incerca sa aducem in vara. De Mihai Radut se stie ca este pe lista, la fel si Deian Boldor, fundasul central de 23 de ani ce apartine de Verona, dar care a fost cedat sub forma de imprumut la Foggie. Fostul component al nationalei U21 nu a evoluat prea mult in acest sezon, dar el nu este singura tinta din Italia. 

Din informatiile noastre, un alt jucator roman din Italia este pe lista lui Dinamo, este vorba despre Sergiu Suciu. Component si el al nationalei U21 acum ceva ani, Suciu este un mijlocas central de 29 de ani, ce a petrecut toata cariera lui in Italia. Crescut la juniorii lui Torino, el a fost imprumutat la mai multe echipe din esalonul inferior. In 2016 a fost transferat de Pordenone, iar in ultimele doua sezoane a fost imprumutat la Venezia, echipa de liga secunda. Suciu are 16 meciuri in Serie B in ultimul sezon, dar in ultima perioada a fost mai mult rezerva, de aceea si sansele ca el sa fie pastrat la Venezia sunt destul de mici, o echipa ce se bate pentru promovare. In sezonul 2017/2018 a evoluat in 27 de meciuri si a marcat un gol. 

Suciu are un C.V interesant, are in decursul carierei peste 100 de meciuri in Serie B, cele mai multe pentru Venezia, a evoluat si in Serie C, dar dupa cum ne-a demonstrat si Montini, jucatorii trecuti prin Italia se adapteaza destul de bine la nivelul Ligii I,chiar daca au evoluat in ligile inferioare. Din informatiile noastre sunt doar discutii cu Suciu, ramane de vazut daca se vor concretiza, probabil depinde si de restul tintelor anuntate, ce se va concretiza. 

loading...

Lasă un răspuns