AcasăStiri DinamoVideo-DinamoII-Dunarea Calarasi 2-0

Video-DinamoII-Dunarea Calarasi 2-0

D
inamo II a invins astazi Dunarea Calarasi cu 2-0 intr-un meci contand pentru turul 4 al Cupei Romaniei.

Pe tinerii elevi ai lui Dinita ii astepta un meci foarte greu astazi contra celor de la Dunarea Calarasi. Un adversar puternic, o formatie solida din liga secunda, si nu as fi pariat pe o calificare a noastra in turul urmator.

Cu ceva ajutoare din lotul primei echipe, DInamo II a reusit un meci foarte bun si o calificare mare.

Dinita a inceput cu :
Cobrea-Corbu Laurentiu-Vlad Georgescu-Mihai Popescu-Groza Daniel-Druga Raul-Tircoveanu Andrei-Neicutescu Mihai-Mihaiu Andreas-Patrick Petre-Corota Gabriel

A fost o prima repriza de lupta, marcata de super golul lui Patrick Petre din lovitura libera. Patrick a fost schimbat la pauza acuzand o usoara accidentare.

Repriza secunda a inceput mai bine pentru oaspeti, acestia ratand doua ocazi bune in startul meciului. Dinamo II preia insa initiativa si dupa o uriasa ratare a lui Cotora dintr-o pasa geniala a lui Tircoveanu, urmeaza golul de 2-0 opera aceluiasi Andrei Tircoveanu.

Un meci foarte bun pentru Mihai Popescu, de asemenea Corbu, Patrick si Andrei Tircoveanu au demonstrat ca merita sa fie in lotul primei echipe.

Victorie mare pentru „cainii mici” si o calificare pentru care merita toate laudele.