AcasăStiri DinamoVictorii pentru DINAMO II si echipele U19, U17

Victorii pentru DINAMO II si echipele U19, U17

Week-endul a fost unul reușit pentru echipele din cadrul FC Dinamo, ar fi fost perfect dacă am fi menținut rezultatul cu UTA și am fi obținut cele trei puncte atât de necesare în clasament.

VICTORIE PENTRU DINAMO II

Al patrulea meci pe teren propriu din acest sezon a adus și prima victorie a băieților noștri în actuala stagiune. După o înfrângere în prima rundă cu Progresul și două rezultate de egalitate cu Academica Clinceni II și Rapid București II, a venit și prima victorie pe teren propriu pentru băieții lui Sorin Colceag.

Acesta nu a fost pe bancă, a urmărit meciul din tribună. A fost un meci împotriva unei echipe artăgoase, care ne-a pus multe probleme, o partidă extrem de echilibrată. Golul lui ”Ely” Ionescu din prima repriză a decis soarta meciului, al doilea gol în două partide pentru mijlocașul de bandă, care a început ceva mai greoi sezonul, dar care a marcat și etapa trecută la Albota, cu Argeș II. Oaspeții au lovit de două ori, am avut și noi o bară în partea a doua, astfel că îl putem considera un meci reușit, însă am remarcat din nou o problemă în jocul echipei noastre.

Așa cum s-a întâmplat și în meciul cu Rapid II, pe final de meci,în special ultimele 20 de minute de joc, din punct de vedere fizic am cedat cu totul, nu cred că mai este întâmplare, ne-am retras extrem de mult și i-am lăsat să vină peste noi. E îmbucurător faptul că am câștigat, dar mai sunt multe lucruri de pus la punct.

​Primul 11 trimis în teren: Petrișor- Stelea, Tapurin, Tone, Mitran, Bordusanu, Ionescu, Măgureanu, Floarea, Spînu, Curea

Rezerve: Chioveanu, Sutru, Grigore, Hîldan, Turcin, Iordache. Au intrat: Sutru, Grigore, Turcin, Hîldan și Iordache

ÎNREGISTRAREA MECIULUI POATE FI URMĂRIT AICI:

Victorii în Liga Elitelor

DINAMO U19 (antrenor Gheorghe Mihali) și DINAMO U17 (antrenor Mihai Dobre) au câștigat meciurile cu echipele similare ale clubului LPS Buzău, contând pentru etapa a șaptea în Liga Elitelor, scor 4-0, respectiv 10-0, anunță FC Dinamo.
Iată, mai jos, marcatorii și echipele trimise în teren:

LIGA ELITELOR U19 (etapa a 7-a). DINAMO vs LPS Buzău 4-0 (4-0)
Au marcat: Cristian Delciu (17, 30) și Mario Șutru (19, 43)
DINAMO U19: Oncescu (46 Zamfirache) – M. Dragomir, Bănică, Alin Stan, M. Oprea, Delciu, C. Grigore, Bordușanu (73 Turcin), D. Constantin (46 George Stan), Vioiu (60 Curea), Șutru (60 M. Pavel)
Etapa urmatoare: Academica Clinceni vs DINAMO

Veste bună pentru juniorii dinamoviști

Juniorii lui Dinamo au primit o veste bună în aceste zile.

După ce o lungă perioadă au disputat jocurile de acasă pe stdionul Granitul, inceapand din aceasta săptămână echipele U 16, U17 și U19 ale FC Dinamo își vor disputa meciurile pe terenul sintetic din Parcul Sportiv Dinamo.

Acest lucru este posibil pentru că, în urma eforturilor depuse, terenul sintetic și terenul Piti Varga, au fost omologate la FRF, acest lucru permițând că pe cele doua terenuri să se poată disputa meciuri din Liga Elitelor.

LIGA ELITELOR U17 (etapa a 7-a). DINAMO vs LPS Buzău 10-0 (5-0)
Au marcat: Martin Toma (5, 30), Vlăduț Stanciu (12, 69, 72), Damian Constantin (19), Eebiu Doncioiu (35), Alexandru Flaugiu (54, 82) și Vlad Borunceanu (59)
DINAMO U17: Stoian (33 C. Coman) – D. Constantin, Dodoc, Serafim (46R. Rotaru), Cune, Borunceanu, Al. Munteanu (46 Flaugiu), Doncioiu (57 Tonea), R. Vasile (46 Dogaru), M. Toma, Vl. Stanciu

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

80,000FaniÎmi place
13,500AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare