Victorii pe linie pentru Dinamo II si pentru juniori

Stiri Dinamo

Scris de:

După ce am menționat de seria victorioasă din cadrul CS Dinamo, acolo unde echipele de handbal, baschet și rugby au fost victorioase, juniorii dinamoviști din cadrul FC Dinamo au câștigat disputele lor.

Rezultatele complete, înregistrate de toate echipele de copii și juniori din cadrul clubului nostru în competițiile organizate de FRF și AMFB, sunt publicate mai jos:

LIGA 3 (etapa 5). FC Argeș 2 Pitești vs Dinamo 2 București 0-4 (0-3)
Goluri: Cătălin Măgureanu (19), Ioan Borcea (31-penalty), Tiberiu Curea (36), Cristian Ionescu (50)
Fara – A. Stelea, Țapurin (46 M. Iordache), D. Țone, Mitran (59 Șutru) – Măgureanu, Cl. Stan, I. Floarea, I. Borcea (59 C. Hîldan) – Spînu (72 Vioiu), Curea (46 Cr. Ionescu).
Etapa următoare: Dinamo 2 București vs Unirea Bascov

PENTRU CRONICA MECIULUI, PUTEȚI CITI AICI MAI MULTE INFORMAȚII, UNDE AVEȚI ȘI UN REZUMAT VIDEO!

CONFORM FC DINAMO, PAGINA DE FACEBOOK A CLUBULUI:
LIGA ELITELOR U19. FC Voluntari vs Dinamo București 3-6 (2-2)
Goluri: Daniel Dinu (24), Marius Dragomir (39), Antonio Bordușanu (47, 51), Tiberiu Curea (65), Cătălin Grigore (88)

Oncescu (46 Stoian) – M. Oprea, M. Dragomir, Țapurin, M. Zamfir – D. Constantin, Neculai (46 Șutru) – Bordușanu (65 C. Grigore), Delciu, D. Stan (54 Bănică) – D. Dinu (62 Curea)
Antrenor: Gheorghe Mihali

Etapa următoare: Dinamo București vs LPS Buzău
LIGA ELITELOR U17. FC Voluntari vs Dinamo București 0-1 (0-0)
Gol: Vlad Borunceanu (83)

Chioveanu – Toma (71 Borunceanu), Dodoc, Serafim, Cune, Ghițeanu, Al. Munteanu, Doncioiu (66 R. Rotaru), R. Vasile, Flaugiu (66 Dogaru), Vl. Stanciu
Antrenor: Mihai Dobre
Etapa următoare: Dinamo București vs LPS Buzău

2007: Dinamo București vs Progresul Spartac 1-1

Argeș II-Dinamo II: Victorie extrem de convingătoare!

Echipa secundă a reușit să spargă într-un final gheața în actualul sezon al ligii a treia.

După două rezultate de egalitate obținute pe teren propriu cu Academica Clinceni II și Rapid București II, 3-3, respectiv 2-2, a venit și prima victorie pentru echipa secundă.

Dinamo II a trecut fără probleme de Argeș II, cu un neverosimil scor de 4-0. Antrenorul Sorin Colceag este în continuare la prima echipă, astfel că Iulian Matei s-a ocupat de echipă pentru acest meci și a trimis în teren următorul 11:

Fara Ștefan- Stelea Andrei, Tăpurin Matei, Țone David, Andrei Mitran, Stan Claudiu, Floarea Ionuț, Cătălin Măgureanu, Borcea Ioan, Spînu Andrei, Curea Tiberiu

Rezerve: Coman Ch., Cătălin Hîldan Jr., Turcin Alexandru, Grigore Cătălin, Sutru Mario, Iordachio Marian, Vioiu Flavius, Ionescu Cristian

Interesant este faptul că cei trei jucători care au fost în lotul primei echipe cu o zi în urmă, Claudiu Stan, Valentin Borcea și Cătălin Măgureanu, au fost trimis în teren la mai puțin de 24 de ore distanță la meciul echipei secunde, care s-a disputat la câteva sute de kilometri distanță. Meciul cu Argeș II s-a jucat la Albota.

Cătălin Măgureanu a deschis scorul pentru a marca primul gol în acest sezon, o încununare a unor evoluții din ce în ce mai bune, se pare că se simte mult mai confortabil într-o poziție mai retrasă. Etapa trecută și-a trecut în cont două pase decisive, acum a reușit și un gol frumos, care cu siguranță ii va da un boost de moral.

Valentin Borcea a marcat pentru 2-0 după un penalty obținut de Andrei Spînu, iar Tiberiu Curea a marcat extrem de spectaculos pentru un 3-0 la pauză. Curea se vede clar că are extrem de multă calitate, este genul de jucător pe care îl vom urmări cu atenție, poate fi un nou atacant propus de Dinamo de la CCJ și care sperăm să facă față și la prima echipă în viitorul apropiat.

După revenirea de la cabine, s-au efectuat mai multe schimbări, ”Ely” Ionescu, a marcat pentru 4-0, după un șut de la distanță, care l-a păcălit pe portar, mingea a prins gazonul chiar în fața acestuia.

Cătălin Hîldan Jr. a revenit pe teren după o perioadă mai lungă de timp, ne bucurăm să îl vedem din nou evoluând!

Scorul putea căpăta proporții și mai umilitoare, asta deoarece am mai avut câteva ocazii bune în partea a doua, ”Ely” Ionescu a intrat foarte bine în joc și a avut mai avut încă un șut superb din voleu, respins de sub bară de portarul gazdelor. Ionuț Floarea, un mijlocaș central cu o excelentă disponibilitate la efort și cu tehnica la el, putea să marcheze și el în două rânduri, e clar că mai are de lucrat la această parte a jocului,dar în rest s-a mișcat foarte, foarte bine, e îmbucurător cat de mult aleargă și faptul că poate să ajungă și în poziție de finalizare.

În sfârșit a venit un succes atât de așteptat pentru băieții noștri tineri, care ar fi meritat să câștige încă de acum două săptămâni, dar e bine că a venit acest succes, în urmă unei evoluții foarte bune!

Etapa următoare echipa noastră o va întâlni pe teren propriu pe Bascov, în etapă a 6-a, meciul urmând să se dispute vineri, de la ora 15:00, pe stadionul Progresul Spartac!

HAI DINAMO!

loading...

Lasă un răspuns