Victorii convingatoare pentru echipele de juniori

Stiri Dinamo

Scris de:

Clubul Dinamo a avut un week-end extrem de reusit ca rezultate.

Echipa mare s-a impus vineri in duelul cu Voluntari, 3-0. Ieri a venit randul juniorilor sa se impuna in duelurile de pe teren propriu. Ambele echipe s-au impus cu acelasi scor, 4-0. Mai jos aveti formulele folosite de antrenori, precum si marcatorii, conform FC DINAMO:

LIGA ELITELOR U19. Dinamo vs LPS Buzau 4-0 (4-0)
Au marcat: Tiberiu Curea (9, 45), V. Cristea (28), Ionut Geamana
Dinamo U19 (antrenor Gheorghe Mihali):
Chioveanu – A. Stelea (46 Mitroi), Tapurin, C. Hildan, Amzar – Geamana (65 Cr. Ionescu), R. Dinita – Cl. Badea (46 T. Ionita), Floarea, V. Cristea (65 Vioiu) – Curea (65 Spinu)
Rezerve: Stoian – Polivanov, Sutru, A. Matei

Chiar si dupa acest succes, Dinamo U19 ocupa locul 6 in clasament, cu doar 11 puncte dupa 9 runde, departe de primele doua locuri ocupate de  Viitorul si Fcsb, ambele echipe avand cate 24 de puncte. Probabil echipa noastra va rata calificarea in semifinale, dupa 4 finale la rand disputate.

LIGA ELITELOR U17. Dinamo vs LPS Buzau 4-0 (4-0)
Au marcat: Antonio Bordusanu (20, 31), Tiberiu Mistode (24), D. Dinu (43)
Dinamo U17 (antrenor Ionel Augustin):
R. Gheorghe – M. Zamfir (46 Dodoc), Tone, Mares, M. Dragomir – N. Lacatus, A. Stan – Bordusanu (72 Budeanu), D. Dinu (65 Buciu), Delciu (82 Neacsu) – Mistode (46 M. Oprea)
Rezerve: Zamfirache – D. Stan, Banica, Ardeleanu

Dupa victoria de ieri, Dinamo U17 ocupa locul 3, cu 19 puncte, la 6 puncte in spatele celei de-a doua clasate, Viitorul Constanta. Fcsb are 27 din 27.

Juniorii dinamovisti vor juca etapa viitoare cu Sport Team Bucuresti, in deplasare, in ultimele partide oficiale in 2020, Liga Elitelor urmand sa se reia in luna martie a anului viitor. Tot in martie se va relua si liga a treia, acolo unde Dinamo B isi va continua parcursul.

loading...

Lasă un răspuns