AcasăCS DinamoVICTORIEEEE DINAMO!!! SUNTEM CA SI CALIFICATI IN FAZA URMATOARE!

VICTORIEEEE DINAMO!!! SUNTEM CA SI CALIFICATI IN FAZA URMATOARE!

Dinamo a intalnit in aceasta seara de la 18:15 pe Kadetten Schaffhausen, intr-un duel decisiv pentru calificarea in faza urmatoare, play-offul pentru optimile de finala.

Dinamo era pe primul loc inaintea partidei de astazi, cu 10 puncte (4 victorii si 2 rezultate de egalitate), la 4 puncte in fata adversarilor din aceasta seara, care isi jucau practic ultima sansa.

Dinamo nu s-a putut baza pe Bannour si Savenco accidentati, dar nici elvetienii nu l-au trimis in teren din primul minut pe  unul din golgheterii competitiei, ungurul Gabos Csaszar, cel care a marcat 16 goluri impotriva lui GOG in victoria de saptamana trecuta.

Dinamo a inceput in forta meciul, impulsionati de un public INCREDIBIL, un PCH in mare forma, care a cantat inca dinainte sa inceapa meciul. In minutul 10 aveam deja un avans de 3 goluri, 7-4. Vrankovic a fost trimis in teren din primul minut si croatul a oferit cateva pase excelente si in minutul 11 a si marcat, nu a traversat cea mai buna forma Vranko, avea nevoie de o evolutie solida in aceasta seara.

Elvetienii nu au renuntat usor la lupta si s-au apropiat la un gol la mijlocul reprizei, 7-6, insa Kuduz, cel mai in forma jucator dinamovist, a marcat doua goluri superbe de la linia de 9 metri, iar Saeid a avut doua interventii ce au ridicat in picioare toata sala. 9-6 in minutul 17 si o noua eliminare in tabara elvetienilor. Elvetienii au tinut aproape de noi, diferenta maxima a fost de 3 goluri, in minutul 23 aveam doar doua goluri avans, 12-10.

Puteam avea 13-9, dar Vrankovic a ratat o aruncare usoara de la mijlocul terenului, cu poarta goala. La elvetieni a intrat in a doua parte a reprizei si Csaszar, principalul lor marcator. Acesta a avut un impact instant in joc si elvetienii au tinut aproape de noi, ba chiar au egalat cu un minut inainte de pauza, 14-14. Insa Nantes Campos a marcat primul gol al sau chiar inainte de pauza pentru 15-14, scorul cu care s-a intrat si la cabine. 

Repriza a doua a inceput tot sub semnul echilibrului, niciuna dintre echipe nua  reusit sa se distanteze, fiecare gol marcat isi gasea replica instant la poarta cealalta, astfel ca in minutul 40 scorul era 20-20. Urmau 20 de minute de foc pentru echipa noastra. Cel mai greu meci de pe teren propriu din actuala editie a Champions League. Elvetienii au profitat de momentele de slabiciune pe faza defensiva si au trecut in avantaj de doua goluri, 22-20. Constantin Stefan l-a schimbat pe Saeid cu Missaoui, o schimbare inspirata, pentru ca Missaoui a avut doua interventii senzationale si Dinamo a reusit sa egaleze la 22-22. Echilibrul s-a mentinut si ulterior, chiar daca am fost in inferioritate si cu 10 minute inainte de final, tabela indica 23-23. Urma un final interzis cardiacilor.

Dupa foarte multa vreme, Dinamo a revenit in avantaj dupa o noua patrundere a lui Kuduz, din nou principalul om de gol al lui Dinamo si astazi. Missaoui a fost imperial, a avut cateva interventii incredibile si Dinamo cu 4 minute inainte de final avea in continuare un gol avans, 25-24 si atacul. Shebib a marcat un gol extrem de important in minutul 57, ce ne-a adus la 2 goluri in fata, 26-24. Elvetienii au reusit sa marcheze la o faza in care Missaoui intervenise inca o data. Dar aveam un gol avans si atacul. Inca o data final de foc, un meci pentru calificarea mai departe. Tot Kuduz a marcat si DINAMO ERA SIGURA DE VICTORIE!!!!! Elvetienii au marcat, dar degeaba: Scor final: 27-26

DINAMO INVINGE SI SUNTEM CA SI CALIFICATI IN FAZA URMATOAREE!

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare