Victorie MAGISTRALĂ în Champions League! Revenirea fanilor, DECISIVĂ!

CS DinamoEditorialStiri Dinamo

Scris de:

Echipa de handbal a disputat în această seară ultimul meci din 2021 în Champions League.

Așa cum am început parcursul în actuala ediție de Champions League, într-o atmosferă superbă creată de fanii dinamoviști, care au putut reveni în sfârșit în sala Dinamo, pentru a fi alături de supercampioni.

Altfel s-ar fi scris istoria parcusului echipei noastre în această ediție, mai ales în meciul cu Flensburg, pierdut acum două săptămâni, dar Dinamo avea de luat o revanșă după ultimele meciuri și prezența fanilor cu siguranță a ajutat în acest sens.

Cu PCH alături în număr foarte mare și creând o atmosferă cum ar fi meritat această echipă meci de meci, Dinamo a aratat mult mai bine. În tur, Dinamo pierduse la un gol diferență și aveam nevoie de o victorie la două goluri diferență pentru a avea avantaj în cazul în care vom ajunge la egalitate de puncte cu Motor.

Dinamo a învins-o pe Motor Zaporoje, scor final 33-29, în Liga Campionilor la handbal masculin. „Dulăii” lui Xavi Pascual au luptat impresionant în meciul cu numărul 100 din competiția supremă inter-cluburi, spre bucuria celor peste 1000 de suporteri prezenți în Sala Polivalentă Dinamo.

RAUL NANTES CAMPOS A FOST MAGISTRAL: 13/13!!!

Vom reveni cu imagini foto și video de la partidă!

În 2022 ne așteaptă dueluri de vis cu PSG și Barcelona în cea mai importantă competiție intercluburi. Având alături asemenea fani, orice este posibil! 

loading...

Lasă un răspuns