AcasăCS DinamoVICTORIE la debut!

VICTORIE la debut!

Echipa de baschet are un nou antrenor și venirea noului tehnician s-a simțit de la primul meci.

Echipa de baschet are parte de un start de sezon dezamăgitor, în comparație cu transferurile efectuate și obiectivul anunțat de a ne bate pentru primele locuri. După ultimele rezultate dezamăgitoare, conducerea clubului a luat decizia firească de a schimba antrenorul și în schimb vine un antrenor cu o mare experiență la cârma echipei

În sala Dinamo au venit cei de la Voluntari, vicecampioana ediției trecute, o echipa cu pretenții de primele locuri și în acest sezon. Dinamo are un start destul de slab de sezon, mai ales în campionat, acolo unde am pierdut puncte nepermise, în special în deplasare la Focșani. De aceea s-a luat decizia schimbării lui Aleksandar Trifunovic cu Sotiris Manolopoulos, antrenorul Greciei.

Dinamo a făcut un meci excelent împotriva celor de la Volutari, în special în primele trei sferturi, când am avut un avantaj și de +10 pe tabelă, împotriva unei echipe clar favorite în această seară. În sfertul patru echipa ilfoveană a revenit pe tabela și s-a apropiat foarte mult în ultimele secunde, dar Dinamo a reușit să mențină avantajul pe tabelă și să ne impunem în final cu 74-70!

Vlad Moldoveanu a fost MVP-ul partidei, chiar împotriva fostei sale echipe, având nu mai puțin de 23 de puncte, 4 din 7 la aruncările de 3 puncte. Darnell Edge a avut 20 de puncte, astfel că Dinamo are 3 victorii în campionat și 2 înfrângeri, o victorie extrem de importantă și lupta pentru calificarea în play-off continuă pentru echipa noastră, care o întâlnește pe Timișoara.

loading...
Articole similare

RADIO DINAMO PATREON

- Advertisment -spot_img

SUNTEM PESTE TOT

82,000FaniÎmi place
15,100AbonațiAbonați-vă
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Cele mai populare